مصر از گزینه‌های ملت سودان و انتقال مسالمت آمیز قدرت حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری عربی مصر شامگاه پنجشنبه 11 آوریل ضمن اعلام حمایت خود از گزینه‌های ملت سودان، از جهانیان خواست تا برای تحقق انتقال مسالمت‌آمیز قدرت به مردم این کشور کمک کنند.

به گزارش العربیه وزارت خارجه مصر پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای گفت، مصر از نزدیک تحولات جاری و سریع در لحظات سرنوشت ساز از تاریخ معاصر سودان را دنبال می‌کند.

وزارت خارجه مصر همچنین بر حمایت کامل مصر از گزینه‌های مردم سودان و اراده آزاد، اجماع ملی برای ساختن آینده تاکید می‌کند.

بیانیه وزارت خارجه مصر در ادامه بر موضع ثابت این کشور در احترام کامل به حاکمیت و اراده ملی سودان تاکید کرد.

در بیانیه همچنین آمده است : مصر به توانایی ملت، ارتش ملی وفادار آن برای عبور از این مرحله حساس و سرنوشت‌ساز و قدرت رویارویی با چالش‌های پیش‌روی در جهت تحقق آرزوها و آرمان‌های مردم برای رسیدن به ثبات، رفاه و توسعه کشورشان اعتماد کامل دارد.

مصر همچنین بر عزم استوار خود برای حفظ روابط قوی و مستحکم میان دو ملت در سایه وحدت و سرنوشتی که دو ملت برادر را در راستای تحقق منافع شان متحد می‌کند، تاکید کرد.
قاهره همچنین از جامعه جهانی خواست تا از گزینههای ملت سودان و هر آن چه که مردم سودان در مورد آن در این مرحله تاریخی سرنوشتساز به توافق برسند، حمایت کند.
مصر همچنین از کشورهای برادر و دوست خواست به سودان کمک کنند تا بتواند انتقال مسالمت‌آمیز قدرت به سوی آیندهای بهتر را در راستای تحقق آرمان‌های مشروع این ملت با کرامت، انجام دهد.
وزارت خارجه مصر در بخش پایانی از بیانیه خود تاکید کرد ملت و دولت مصر تا محقق شدن خواسته‌های ملت سودان جهت برقراری ثبات و رسیدن به رفاه در این کشور همواره در کنار برادران سودانی خود خواهند ایستاد و حامی و پشتیبان آنها خواهند ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید