فضاپیمای اسرائیل نتوانست با موفقیت روی ماه بنشیند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فضاپیمای برشیت یا پیدایش متعلق به اسرائیل که براساس برنامه‌ریزی‌ها بنا بود شامگاه 11 آوریل 2019 روی سطح ماه فرود آید، نتوانست این ماموریت را با موفقیت به سرانجام برساند.

فضاپیمای پیدایش توانست به ماه برسد ولی به دلیل مشکلات فنی نتوانست سالم روی ماه فرود آید تا نام اسرائیل به عنوان چهارمین کشوری که توانسته فضاپیما به ماه بفرستد، شود. پیش از این تنها آمریکا، روسیه و چین این ماموریت را با موفقیت به پایان برده بودند.

کانال تلگرامی «اسرائیل به فارسی» با انتشار پیام کوتاهی اعلام کرد: «عملیات فرود فضاپیمای اسرائیلی بر کره ماه موفقیت آمیز نبود و با اینحال دست‌آورد بزرگی برای کشور اسرائیل است.»

این کانال یک روز پیش از آن، با انتشار تصویری از ماه از فاصه 2500 کیلومتری، نوشت: «فضاپیمای اسرائیلی "پیدایش" مانور خود برای فرود‌آمدن بر کره ماه را با موفقیت آغاز کرد و امشب اسرائیل چهارمین کشور جهان خواهد بود که پرچم خود را بر کره ماه برافراشته می‌کند.»

اولین بار فضاپیمای لونا 2 متعلق به اتحاد جماهیر شوروی سابق در 14 سپتامبر 1959 به عنوان اولین شی ساخته دست بشر به سطح ماه رسید. لونا 2 در نقطه‌ای در شرق دریای رگبارها نزدیک دهانه‌های ارشمیدس، اوتلیکوس و آریستید به سطح ماه برخورد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید