طالبان افغانستان عملیات نظامی فصل بهار را با رمز «الفتح» آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان امروز جمعه 12 آوریل اعلام کردند، عملیات بهاری اش تحت نام «الفتح» علیه دولت و نیروهای خارجی در افغانستان آغاز شده است.

این گروه با نشر خبرنامه ای نوشت، این عملیات از اول سال جاری خورشیدی به این سو در برابر «اشغال‌گران خارجی و پشتیبان‌های آنان در افغانستان» آغاز شده است.

طالبان در خبرنامه اش از افرادش خواسته اند که در جریان عملیات های شان در مورد جلوگیری از تلفات غیرنظامیان و برخورد اخلاقی توجه کنند.

دولت افغانستان نیز اخیراً پلان امنیتی اش تحت نام « پلان امنتیی خالد» علیه مخالفان مسلح برای سال جاری تصویب کرد.

آمادگی های طالبان و دولت افغانستان برای جنگ در سال جاری در شرایطی اعلام شده که امریکا شدیداً تلاش دارد تا یک توافقنامه صلح میان هر دو جانب صورت گیرد.

هرچند تا کنون پنج بار امریکا با نمایندگان طالبان مذاکرات صلح را انجام داده و قرار است نشست بعدی صلح در ماه جاری در قطر برگزار شود.
زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان اخیراً اعلام کرد که دور بعدی صلح میان نمایندگان طالبان و دولت کابل در دوحه قطر برگزار خواهد شد.

اما طالبان اعلام کرده اند که نمایندگان این گروه با دولت کابل مذاکرات نمی کنند و هر کسی که در نشست صلح در قطر شرکت می کند، نمایندگی از دولت نمی نماید.

ولی حکومت افغانستان گفته است که یک تیم فراگیر ملی ترتیب داده و قرار است در نشست صلح در قطر اشتراک کند. این نشست صلح بتاریخ 19 آوریل امسال در دوحه قطر برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم