انهدام یک پهپهاد حوثی در حضرموت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پدافند هوایی نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن صبح پنجشنبه 11 آوریل یک هواپیمای بدون سرنشین وابسته به شبه‌نظامیان حوثی را در آسمان شهر سیئون در استان حضرموت واقع در شرق یمن ره‌گیری و منهدم کرد.

شایان ذکر است که سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن پیشتر گفته بود که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف ساعت 4:17 صبح چهارشنبه 10 آوریل، طی عملیاتی دو پایگاه نظامی مشروع را در صنعا پایتخت یمن منهدم کردند.

به گفته ترکی المالکی، یکی از مواضع، کارگاهی است که شبه‌نظامیان از آن برای سر هم کردن و بمب‌گذاری هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می‌کنند. موضع دوم یکی از انبارهای سکوهای پرواز و مجهز کردن هواپیماهای بدون سرنشین برای «انجام عملیات تروریستی» است.

المالکی ادامه داد که این عملیات، ادامه عملیات سابق است که در روزهای 19 ژاوویه 2019، 31 ژانویه 2019، 9 فوریه 2019 و 23 مارس 2019 انجام شد. این عملیات از سوی فرماندی نیروهای مشترک ائتلاف برای ره‌گیری و انهدام شبکه کاملی از توانایی‌ها و پایگاه‌های لجستیک هواپیماهای بدون سرنشین وابسته به «شبه‌نظامیان تروریستی حوثی مورد حمایت ایران» و پایگاه‌های محل حضور کارشناسان خارجی صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید