قطر به اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی اعتراض کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

قطر سه‌شنبه 9 آوریل به اقدام ایالات متحده آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست گروه‎‌های تروریستی خارجی اعتراض کرد.

به گزارش رسانه‌های قطری، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر در این باره گفت: «اقدام‌های یک جانبه هیچ مشکلی را حل نمی‌کند».

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه 8 آوریل «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» قرار داد.
سپاه پاسداران نخستین نیروی نظامی رسمی یک کشور است که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرد.

در بیانیه‌ای که ترامپ در این باره منتشر کرد، آمده است: «امروز، من رسما برنامه دولتم برای معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله نیروی قدس را، ذیل بخش 219 قانون مهاجرت و امنیت، به عنوان سازمانی تروریستی اعلام می‌کنم».

پس از این اعلام ترامپ، پومپئو ضمن هشدار به تمامی «شرکت‌ها و بانک‌های جهان» از آن‌ها خواست تا از هر گونه تعامل با سپاه پاسداران ایران، خودداری کنند.

او در کنفرانسی خبری در واشینگتن ضمن اشاره به این‌که رژیم ایران نه تنها از تروریسم حمایت می‌کند بلکه خود به نفسه در فعالیت‌های تروریستی نقش دارد، گفت: «شرکت‌ها و بانک‌ها در سرتاسر جهان مسئولیتی آشکار داشته و موظف هستند که از بابت کلیه موسسه‌هایی که با آنها در تعامل مالی هستند، مطمئن شوند که مبادا رابطه‌ای مادی با سپاه پاسداران ایران داشته باشند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید