فرزندان خاشقجی: هیچ نوع توافقی درباره موضوع پدرمان نکرده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرزندان جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی کشته شده در ترکیه روز چهارشنبه 10 آوریل 2019 با انتشار بیانیه‌ای همه اخبار منتشر شده درباره توافق آنها در زمینه پرونده پدرشان را رد کرده و تاکید کردند که درباره این پرونده هیچ‌گونه توافقی با هیچ کسی نکرده‌اند.

صلاح خاشقجی، پسر جمال خاشقجی با انتشار بیانیه‌ای در صفحه توئیترش نوشت: «تاکید می‌کنم ما نه اینک و نه در گذشته درباره هیچ‌کدام از توافقات ادعایی گفتگویی نکرده‌ایم و به عنوان وارثان جمال خاشقجی و به عنوان خانواده آل خاشقجی تاکید می‌کنیم هر کسی دست به این جنایت زده، یا در آن مشارکت کرده و یا هر گونه رابطه‌ای با آن دارد، به دست عدالت سپرده شده و به مجازات خواهد رسید».

Advertisement

او افزود: «از همه شرافتمندانی که اطلاعاتی در زمینه این پرونده دارند، درخواست می‌کنیم اطلاعات و اسنادی که در اختیار دارند را ارائه کنند. تحقق عدالت امری شرافتمندانه و مقدس و تنها با احترام و تجلیل قابل جبران است».

او با تاکید بر اینکه روند رسیدگی قضایی در جریان است، گفت: «خانواده خواست مصرانه جامعه برای کسب اطلاع از روند پرونده را درک می‌کند. ما آخرین اطلاعات مربوط به این پرونده را زمانی که از نظر قانونی ممکن باشد، منتشر خواهیم کرد. تا آن زمان درخواست می‌کنیم به منابعی که خود را نزدیک، دوست و یا آشنای خانواده خاشقجی می‌نامند اعتماد نکنید. تنها ما وارثان جمال خاشقجی و وکیلمان معتصم خاشقجی حق [اظهار نظر در این باره] را داریم».

صلاح خاشقجی درباره رهبران پادشاهی عربی سعودی نیز گفت: «ملک سلمان و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، حامیان همه ملت سعودی هستند و ما نیز بخشی از ملتیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم