انهدام یک پهپاد حوثی که به سوی منطقه عسیر سعودی در حال حرکت بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی پدافند هوایی سعودی شامگاه یکشنبه 7 آوریل یک پهپاد وابسته به شبه‌نظامیان حوثی که به سوی منطقه عسیر روانه شده بود را ره‌گیری و منهدم کرد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در این باره گفت: «ساعت 20:50 به وقت محلی شامگاه یکشنبه، سامانه پدافند هوایی پادشاهی سعودی، یک شیء تعریف نشده را رصد کرد که به سمت بخش‌های غیرنظامی منطقه العسیر در حال حرکت بود و با این شیء برپایه قواعد درگیری تعامل و منهدم شد».

المالکی افزود: «تا زمان تنظیم این بیانیه، هیچ آسیبی در نتیجه انهدام این هواپیمای دشمن ثبت نشده است».

او ادامه داد: «ادامه تلاش‌های شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در هدف قرار دادن مناطق غیر نظامی و غیرنظامیان از راه هواپیماهای بدون سرنشین و قایق‌های بمب‌گذاری شده و همچنین استفاده از استان الحدیده به عنوان نقطه آغاز این عملیات تروریستی، در حالی صورت می‌گیرد که فرماندهی ائتلاف، به آتش‌بس در الحدیده برپایه توافق استکهلهم پایبند است. شبه‌نظامیان با این اقدامات تحریک‌آمیز به دنبال آن هستند تا نیروهای ائتلاف را به سمت عملیات نظامی در الحدیده بکشانند».

المالکی بر پایبندی فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف در حمایت از سیاست فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن و همچنین کمیته نظارت بر آتش‌بس الحدیده تاکید کرد تا توافق سوئد با موفقیت اجرایی شود. او در عین حال افزود که که فرماندهی نیروهای مشترک، «به شدت به شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران هشدار می‌دهد که هدف قرار دادن شهرها و غیرنظامیان و به کارگیری روش‌های تروریستی و حملات انتحاری، با واکنشی قاطع روبرو خواهد شد و فرماندهی نیروهای مشترک تمام تدابیر پیشگیرانه را برپایه قانون بین‌المللی و بشر دوستانه و قواعد عرفی در این زمینه به کار خواهد بست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید