نماینده سازمان ملل با رهبران حوثی در صنعاء دیدار می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، روز یکشنبه 7 آوریل 2019 در صنعاء با رهبران حوثی دیدار و گفتگو می‌کند. دو طرف قرار بود روز شنبه با یکدیگر دیدار کنند ولی این دیدار به تعویق افتاد.

مایکل لولیسگارد، ژنرال دانمارکی که ریاست هیئت ناظران سازمان ملل را بر عهده دارد، در این دیدار مارتین گریفیتس را همراهی می‌کند. این دیدارها با هدف هماهنگی با رهبران شبه‌نظامیان حوثی برای اجرای مرحله اول توافقنامه سوئد انجام می‌شود. این توافق درباره بنادر الحدیده، الصلیف، راس‌عیسی و دیگر مناطق مربوط به گذرگاه‌های کمک‌های انساندوستانه است.

همزمان با این موضوع، جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن چهار بار انبارهای موشک‌های بالستیک شبه‌نظامیان حوثی در پادگان عمد را بمباران کردند. در نتیجه این عملیات، انبارهای موشک در منطقه سنحان در جنوب صنعاء مستقیما مورد هدف قرار گرفتند.

30 پیکارجوی حوثی که قصد شلیک یک موشک بالستیک از جنوب صنعاء را داشتند، در نتیجه انفجار این موشک کشته شدند. این موشک چند ثانیه قبل از شلیک منفجر شد. این دومین پرتاب ناکام موشک بالستیک از سکویی در حومه جنوبی صنعاء است.

همزمان با این تحولات، قبایل یمنی کماکان به اعتراضات خود در صنعاء ادامه داده و خواستار تحویل گرفتن یکی از رهبران حوثی که به کشتن یکی از شیوخ این قبایل متهم است شدند. این قبایل تهدید کرده‌اند راه‌های ارتباطی را خواهند بست و نیروهایشان را از صفوف پیکارجویان حوثی خارج خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید