سخنگوی ارتش لیبی: القاعده و اخوان از قطر و ترکیه جنگ طرابلس را هدایت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ارتش ملی لیبی روز یکشنبه بعد از ظهر در مصاحبه ترکیه و قطر را به حمایت از القاعده و اخوان المسلمین در این کشور متهم کرد و گفت، قطر یک کمپین رسانه‌ای برای تحریف عملیات نظامی ارتش ملی لیبی علیه تروریست‌ها در طرابلس به راه انداخته است.

ژنرال احمد المسماری گفت:«جلسات القاعده و اخوان المسلمین در قطر و ترکیه به منظور متحد کردن صفوف گروههای تروریستی خود تلاش می‌کنند».

او گفت :«وزیر کشور در طرابلس، شبه نظامیان پایتخت را به داشتن ارتباط با سازمان‌های اطلاعاتی بیگانه متهم کرد».

المسماری افزود:« رابطه شورای ریاست جمهوری لیبی با اخوان المسلمین و گروه های افراطی کاملا واضح شده است».

سخنگوی ارتش لیبی هشدار داد که برخی رسانه‌ها تلاش می‌کنند که اذهان عمومی را منحرف کنند او از مردم لیبی خواست تا با اخبار این رسانه‌ها با احتیاط کنند .

المسماری گفت: «کمپین‌های تبلیغاتی نادرست رسانه‌ها‌ی طرفدار این گروههای تروریستی بزرگترین دلیل برای شکست آنها در میدان‌های جنگ است».

او گفت ما نبرد را در بنغازی آغاز کردیم اما امروز به طرابلس رسیدیم جنگ طرابلس چنگ نهایی و تعیین کننده برای از پایان دادن به تروریسم در لیبی است.
المسماری تاکید کرد که هدف نبرد ارتش ملی لیبی از سال 2014، تامنون حفاظت از شهروندان و اموال عمومی ملت لیبی است».

سخنگوی ارتش ملی لیبی گفت: «تروریست‌ها طرابلس پایتخت لیبی را اشغال کرده‌اند طرابلس خارج از چارچوب طبیعی همه پایتخت‌های دنیا اداره می‌شود».

المسماری افزود«مردم روستاها و شهرها از ارتش ملی لیبی به گرمی استقبال کردند و ارتش ملی لیبی عملیات نظامی طرابلس را برای حمایت غیر نظامیان از شبه نظامیان تروریست آغاز کرده است».

المسماری تاکید کرد:«عملیات نظامی بر اساس برنامه‌ریزی دقیق انجام می‌گیرد شبه نظامیان تروریست تلاش کردند ضدحمله‌ای داشته باشند اما ناکام ماندند، نیروی هوایی برای اولین بار تمرکز نیروهای دشمن در نزدیکی طرابلس را با موفقیت بمباران کرد عملیات ویژه را در نزدیکی فرودگاه بین المللی طرابلس انجام گرفت و با موفقیت پیشروی می‌کنیم».

المسماری افزود :«القاعده و دیگر تروریست‌های افراطی در مقابل ما جنگ طرابلس را فرماندهی می کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید