پیشروی ارتش ملی لیبی تا 20 کیلومتری قلب طرابلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ احمد المسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه جمعه 5 آوریل اعلام نیروهای تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر از سه محور به طرابلس پایتخت لیبی یورش برده و به 20 کیلومتری مرکز آن رسیده است.

در مقابل نیروهای دفاع از طرابلس وابسته به دولت وفاق لیبی اما پس از کنترل فرودگاه بین المللی طرابلس توسط نیروهای ارتش ملی لیبی، اقدام به بستن جاده ارتباطی آن با شهر طرابلس، پایتخت کردند.

نیروهای ارتش لیبی، عصر روز جمعه اعلام کردند که کنترل مناطق قصر بن غشیر، وادی الربیع و سوق الخمیس در نزدیکی پایتخت لیبی را در دست گرفته‌اند.

احمد المسماری، سخنگوی ارتش لیبی روز جمعه در یک نشست رسانه‌ای اعلام کرد که «هدف از عملیات نظامی در طرابلس، برقراری ثبات در لیبی و تامین امنیت شهروندان در طرابلس است»، او اشاره که «این عملیات تا تحقق اهدافش ادامه خواهد یافت.»

ارتش لیبی عملیاتی را به منظور به کنترل درآوردن طرابلس پایتخت لیبی آغاز کرده که آن را «توفان کرامت» نامیده است.

فرودگاه بین المللی طرابلس تحت کنترل ارتش لیبی

منابع آگاه پیش از این به «العربیه» گفته‌اند نیروهای ارتش لیبی جمعه پس از درگیری با نیروهای دولت وفاق لیبی وارد فرودگاه طرابلس شده کنترل آن را به دست گرفتند.

سخنگوی ارتش ملی لیبی همچنین از غیرنظامیان خواست تا از مناطق وقوع درگیری‌ها در پایتخت دوری جویند.

ارتش ملی لیبی همچنین جمعه یک شهر در 40 کیلومتری پایتخت این کشور را به کنترل خود درآورده بود.

در همین راستا درگیری‌هایی نیز میان ارتش لیبی و نیروهای دولت وفاق در 45کیلومتری پایتخت به وقوع پیوسته است.

علاوه بر آن یک فرمانده نظامی جمعه گفت که نیروهای لیبی طرفدار دولت طرابلس که از سوی مجامع بین المللی به رسمیت شناخته شده است 145 تن از نیروهای شرق لیبی (ارتش ملی لیبی) را به اسارت گرفته‌اند.

بنا به گزارش رویترز، فرمانده اتاق عملیات منطقه غرب لیبی گفت که این اسیران در شهر الزاویه در غرب طرابلس بازداشت شده‌اند و60 دستگاه خودرو نظامی نیز به غنیمت گرفته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید