پرچم کردستان باعث بحران دیپلماتیک بین عراق و اردن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه اردن روز شنبه 6 آوریل 2019 تاکید کرد گذاشته نشدن پرچم عراق در کنار پرچم کردستان در دیدار روز جمعه شاهزاده فیصل بن حسین و مسعود بارزانی، رئیس سابق اقلیم کردستان یک خطای پروتکولی غیر عمدی بود.

سفیان القضاة، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه اردن در این باره گفت: «قرار گرفتن پرچم کردستان بدون پرچم عراق در دیدار روز جمعه شاهزاده فیصل بن حسین و مسعود بارزانی، رئیس سابق اقلیم کردستان یک خطای پروتکولی غیر عمدی بود.»

او تاکید کرد: «حمایت اردن از یکپارچگی عراق ثابت و غیرقابل تغییر است و اردن بر این موضوع تاکید دارد. اردن به روابط خوب و تاریخی با جمهوری عراق افتخار می‌کند و خواهان توسعه روابط و هماهنگی‌ها در همه حوزه‌هاست به نحوی که به سود دو کشور برادر باشد.»

سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه اردن در ادامه افزود: «اردن به همه اجزای ملت عراق در چارچوب کشوری یکپارچه احترام می‌گذارد و این موضوع در چارچوب موضع ثابت اردن برای ایستادن دوشادوش عراق در روند بازسازی و ثبیت ثبات در این کشور است.»

مسعود بارزای روز جمعه برای شرکت در نشست مجمع جهانی اقتصاد درباره خاورمیانه و شمال آفریقا که در ساحل دریای مرده در اردن برگزار می‌شود، به این کشور سفر کرد. در مراسم استقبال از رئیس سابق اقلیم کردستان پرچم این اقلیم بدون پرچم عراق در پشت سر او گذاشته شده بود و این موضوع اعتراض رسمی عراق را در پی داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید