طرابلس در معرض یورش ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی فرمان ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی، جهت حمله به شهر طرابلس، روز پنج‌شنبه 4 آوریل شهرهای جنوب پایتخت این کشور به تصرف در آمد و ارتش به سرعت در حال پیشروی است.

به گزارش خبرگزاری‌ها نیروهای ارتش ملی لیبی به 27 کیلومتری دروازه غربی طرابلس، پایتخت رسیده‌اند، این در حالی است که گروه‌های شبه‌نظامی در حال گریز از منطقه هستند.

بنا به این گزارش‌ها پیشتر روز پنج‌شنبه، سرلشکر عبدالسلام الحاسی، فرمانده اتاق عملیات منطقه غربی «ارتش ملی لیبی» اعلام کرد که نیروهای تحت فرماندهی وی به طور کامل شهر غریان واقع در فاصله 100 کیلومتری طرابلس را به کنترل خود در آوردند.

پس از به کنترل درآوردن شهر غریان، ارتش ملی لیبی دو شهر صبراته و صرمان واقع در فاصله 60 کیلومتری غرب طرابلس را تصرف کردند.

ارتش ملی لیبی در عملیات خود برای به کنترل درآوردن طرابلس به سرعت در حال پیشروی است بطوری‌که به منطقه العزیزیه در حومه پایتخت رسیده است.

فراخوان حفتر برای آزادسازی طرابلس

ژنرال حفتر در پیامی که از طریق بی‌سیم مخابره شد به تمامی یگان‌های ارتش ملی لیبی فرمان داد «به سوی طرابلس پیش‌روی و آن را از دست شبه‌نظامیان و تروریسم آزاد کنند.»

حفتر همچنین تاکید کرد: «زمان تحقق وعده فتح المبین و آزادسازی طرابلس، پایتخت فرا رسیده است. وی همچنین خواستار رویارویی فقط با کسانی شد که در مقابل ارتش اقدام مسلحانه می‌کنند.»

فرمانده ارتش لیبی، همچنین خطاب به نیروهای مسلح گفت: «کسانی که سلاح خود را زمین بگذارد، در امان خواهند بود، کسانی که پرچم سفید بالا برند در امان خواهند بود، ایمنی، امنیت شهروندان، ناموس آنها، حفظ امنیت و ایمنی مهمانان خارجی، مردم ما و شرف آنان بر عهده شماها خواهد بود.»

ژنرال حفتر ضمن اشاره به این‌که نیروهای ارتش ملی لیبی در پاسخ به ندای مردم طرابلس برای آزادسازی شهرشان از دست شبه‌نظامیان و گروه‌های تروریستی وارد نبرد شده و به عملیات خود در راستای پیشبرد روند مبارزه و پیکار ادامه خواهند داد.

در همین راستا احمد المسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی، نیز اعلام کرد که نیروهای ارتش وارد منطقه غریان در جنوب طرابلس شده و با استقبال گسترده اهالی پایتخت مواجه شده‌اند. وی در ادامه تاکید کرد که جنگ علیه تروریست‌ها تا پایان ادامه خواهد یافت و ارتش عملیات ورود به پایتخت را متوقف نخواهد کرد.

السرّاج فرمان حملات هوایی را صادر کرد

از سویی فایز السراج، رییس شورای ریاست دولت وفاق لیبی پنج‌شنبه از فرماندهان مناطق نظامی وابسته به دولت وفاق خواسته تا با انجام حملات هوایی مانع پیش‌روی نیروهای ارتش ملی لیبی شوند که تا اطراف پایتخت پیشروی کرده است.

السراج در پیامی فوری خواستار بالا بردن سطح آماده باش کلیه یگان‌های نظامی از درجه عادی تا بالاترین درجه شد و ریاست ستاد نیروهای هوایی را مامور ساخت با انجام عملیات‌ هوایی در صورت نیاز برای مقابله با ارتش از تمام توان خود استفاده کند تا مانع از حمله به گفته او «سازمان‌های تروریستی، گروه‌های تبهکار و مخالفان قانون» شود که زندگی غیرنظامیان و تاسیسات عمومی را تهدید می‌کنند.

در همین حال وزارت بهداشت و درمان در دولت وفاق ملی لیبی نیز به حالت آماده باش کامل در آمده، آمادگی‌ تمامی بخش‌های اورژانس و بیمارستانی تحت اداره خود را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید