25 ميليون دلار برای شخصی که اطلاعاتی در باره مکان البغدادی ارائه دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف بین‌المللی ضد تروریسم به رهبری ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه 4-4-2019، اعلام کرد، یک جایزه 25 میلیون دلاری به عنوان پاداش برای کسانی که اطلاعاتی یا گزارشی در باره مکان پنهان شدن ابوبکر البغدادی رهبر داعش ارائه دهند، در نظر گرفته است.

جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا با پخش اطلاعیه‌‌هایی بر فراز مناطق مختلف الرمادی از مردم این مناطق خواست تا شخص یا اشخاصی که اطلاعاتی در باره مخفیگاه یا اقامتگاه ابوبکر بغدادی رهبر داعش دارند به نیروهای ائتلاف بین‌المللی ارائه دهد، ائتلاف بین‌المللی در این اطلاعیه‌ها اعلام کرد، 25 میلیون دلار در ازای اطلاعاتی که منجر به بازداشت یا قتل ابوبکر بغدادی شود، پاداش خواهد داد.

یک منبع در دفتر مرکزی پلیس شهر الرمادی عراق گفت، جنگنده‌های ائتلاف بینالمللd روز سهشنبه، اطلاعیه‌هایی را بر فراز شهر الرمادی پخش کردند و از مردم این مناطق خواستند تا جهت کسب اطلاعات در باره مخفیگاه ابوبکر البغدادی با نيروهاى ائتلاف همكارى كنند.

در این اطلاعیه‎ نوشته شده که تنها راه انتقام از ابوبکر البغدادی براى ویرانی‌هایی که در عراق و سوریه بوجود آورد، خبر دادن در باره مکان پنهان شدن او است.

ائتلاف بین‌المللی دو شماره تلفن و واتس‌آپ برای این منظور در این اطلاعیه‌ها ارایه كرده تا کسانی که مایل به دادن اطلاعات در باره ابوبكر باشند بتوانند به راحتی آن را منتقل کنند.

ائتلاف بين‌المللى در اطلاعیه خود خطاب به مردم الرمادى آورده است: «ابوبکر البغدادی، فرماندهان و نیروهایش سرزمین شما را اشغال و اموالتان را غارت کردند، خانواده‌هایتان را به قتل رساندند و اکنون او از مرگ می‌گریزد و در جايی امن پنهان شده است. شما با اطلاعاتی که در باره او ارائه می‌دهید، می‌توانید به خاطر همه ویرانی‌ها از او انتقام بگیرید.»

پیشتر برخی منابع رسانه‌ای گزارش دادند که ابوبکر البغدادی رهبر داعش در عراق نیست، بلکه در بیابان‌های سوریه متواری شده و احتمالا همانجا پنهان شده است، این در حالی است که ائتلاف بین‌المللی تاکید دارد که هیچ اطلاعی در باره مکان یا پناهگاهش در اختیار ندارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید