یگان توپخانه‌‌ای فرانسه در پایان جنگ با داعش به کشورش بازگشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح فرانسه پنج‌شنبه 4 آوریل از پایان ماموریت یگان‌ توپخانه‌ای این کشور در مرز عراق با سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس، کلنل پاتریک ستایگر سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح فرانسه پنج‌شنبه در کنفرانسی خبری اعلام کرد «گردان توپخانه‌ای فرانسه که در چارچوب عملیات ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در مرز عراق با سوریه مستقر شده بود به ماموریت خود پایان داد».

این گردان که متشکل از 3 توپ کایسار با برد 40 کیلومتری است از سپتامبر سال 2016 در مرز عراق با سوریه مستقر شده بود.

این یگان‌ از پایگاه مقدم «القیاره» با تهیه آتش توپخانه‌ای در عملیات بازپس‌گیری شهر موصل عراق شرکت کرده بودند.

نیروهای فرانسوی پس از آن در طول مرز میان عراق و سوریه و در نزدیکی شهر القائم عراق متمرکز شده بودند تا از آنجا نیروهای سوریه دمکراتیک مورد حمایت آمریکا را پشتیبانی کنند که در 23 مارس گذشته کنترل آخرین منطقه تحت تصرف گروه داعش را به دست‌ گرفتند.

ستایگر توضیح داد که نیروهای فرانسوی شرکت کننده در «عملیات شمال» به فرماندهی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش جهت برقراری امنیت در منطقه دره رود فرات به جای پشتیبانی توپخانه‌ای، از نیروهای سوریه دمکراتیک پشتیبانی هوایی می‌کنند.

هواپیماهای فرانسه همچنان از ناوهواپیمابر شارل دوگل که هم‌اکنون در آب‌های دریای مدیترانه مستقر است به پروازهای گشت‌زنی و انجام عملیات‌ اطلاعاتی و شناسایی بر فراز دو کشور عراق و سوریه ادامه می‌دهند.

بنا به گزارشی که در اوایل ماه فوریه گذشته منتشر شد از زمان آغاز عملیات شمال، نیروهای فرانسوی مستقر در مرز عراق و سوریه با شلیک بیش از 18 هزار گلوله توپ و انجام 1500 عملیات پروازی از نیروهایی که در میدان نبرد با داعش درگیر بودند، پشتیبانی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید