اسرائیل پس از 37 سال پیکر یک سرباز خود را از سوریه تحویل گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل توانست با همکاری روسیه، پیکر یک سرباز ارتش این کشور که در سال 1982 ناپدید شده بود، را تحویل گیرد. پیکر این سرباز اسرائیلی دفن نشده و در تمامی این مدت در یک محفظه مخصوص نگهداری می‌شد.

اسرائیل اعلام کرد به کمک یک کشور ثالث پیکر «زاخاریا باومل» سرباز ارتش این کشور که در نبرد سلطان یعقوب در منطقه بقاع لبنان در سال 1982 مفقود الاثر شد را تحویل بگیرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم پنجشنبه گفت که نیروهای ارتش روسیه با هماهنگی سوریه بقایای جنازه سرباز اسرائیلی را که سال 1982 ناپدید شده بود پیدا کردند.

سه سال پیش، اسرائیل تانک گم شده زاخاریا باومل و همرزمانش را از روسیه تحویل گرفت.

پیش از این ارتش اسرائیل گفته بود که موفق شده پیکر این سرباز را طی یک عملیاتی به دست آورد. پیکر یهودا کاتس و تسفی فلدمان، دو همرزم زاخاریا باومل هنوز پیدا نشده است.

بنا بر بیانیه ارتش اسرائیل در عملیات بازپس‌گیری پیکر باومل که عملیات «زمار نوغا» به عنوان «ترانه‌خوان غم» نام گرفت، سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل و چند نهاد اطلاعاتی دیگر این کشور مشارکت داشتند. درباره مکان پیدا شدن این جسد اطلاعاتی منتشر نشده ولی گفته شد که پیکر زاخاریا باومل چند روز پیش و از طریق یک کشور ثالث به اسرائیل بازگردانده شد.

لبنان هفته‌ گذشته و در نشست با نیروهای حافظ صلح سازمان ملل و افسران ارتش اسرائیل، خواستار متوقف شدن روند نقض حاکمیت ملی لبنان از سوی اسرائیل و خروج نیروهای این کشور از مزارع شبعا و تپه‌های کفرشوبا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید