داستان بازگشت دو کودک داعش به آغوش مادرشان در ریاض پس از 6 سال

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

‌شش سال از سفر احمد و عبدالله در سنین کودکی به سوی داعش می‌گذرد؛ سفری که از راه ترکیه صورت گرفت و پایان سال 2014 خبرموفقیت پدرشان به انتقال کودکانش به مناطق جنگ داعش، جنجال بزرگی آفرید.

اکنون اما احمد و عبدالله با دخالت دستگاه‌های امنیتی سعودی، به دامان مادرشان «شروق» در ریاض بازگشتند. او موفق شد پس از آن‌که دو کودکش 6 سال را در عراق سپری کردند، دو باره آن‌ها را به آغوش بکشد. پدرشان به قید قرعه برای عملیاتی انتحاری انتخاب شده که در آن کشته شد.

آغاز ماجرا

ماجرا به زمانی باز می‌گردد که پدر دو کودک سال 2014، فرزندانش را به مناطق داعش برد. او از مرزهای ترکیه موفق به ورود به عراق و سوریه شد. آن هنگام هر دو کودک، کمتر از 8 سال سن داشتند.

نخستین تصاویر این دو کودک پس از رسیدن‌شان به مناطق تحت تصرف داعش منتشر شد. در این عکس در حالی در آغوش ابو غاده الزغبی دوست پدرشان بودند، اسلحه در دست داشتند؛ عکسی که واکنش‌های بسیار در پی داشت.

الزعبی در این توئیت، کشته شدن پدر احمد و عبدالله را در عملیات انتحاری اعلام کرد. از آن هنگام، دو کودک دیگر جایی دیده نشدند و سرنوشت‌شان مشخص نشد. تا این‎که دستگاه‌های امنیتی به همراه مادرشان از چندی پیش برای یافتن آن‌ها اقدام کردند. مادر دو کودک چندی پیش از سفرشان به ترکیه، از پدرشان جدا شده بود.

سرانجام احمد و عبدالله پس از شش سال تجربه تلخ در مناطق داعش، سه‌شنب2 آوریل 2019 به آغوش مادرشان در ریاض بازگشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید