ائتلاف عربی از انهدام دو پهپاد حوثی در حال حرکت به شهر خمیس مشیط سعودی خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه سه‌شنبه 2 آوریل از سرنگونی پدافند هوایی سعودی در ره‌گیری و انهدام دو پهپادی حوثی خبر داد که به سوی شهر خمیس مشیط در حال حرکت بودند.

المالکی افزود در پی هدف گرفتن دو پهپاد، ترکش‌ها بر روی دو منطقه مسکونی سقوط کرد که در نتیجه آن 5 غیرنظامی از جمله یک زن و یک کودک زخمی شدند. او از وارد آمدن خسارت‌های مادی به چند منزل و 4 خودرو در نتیجه این حادثه هم اشاره کرد.

المالکی گفت که اقدام‌های پیاپی «شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران» در هدف قرار دادن محله‌های مسکونی و غیر نظامیان با استفاده از حملات هواپیماهای بدون سرنشین و قایق‌های بمب‌گذاری شده و «استفاده از استان الحدیده به عنوان نقطه آغاز این عملیات تروریستی و ستیزه‌جواینه» در حالی است که فرماندهی ائتلاف، به آتش‌بس در الحدیده برپایه توافق رایزنی‌های سوئد پایبند است.

او تاکید کرد که «شبه‌نظامیان با این اقدام‌های تروریستی، سعی در تحریک نیروهای ائتلاف به منظور اقدام نظامی در استان الحدیده دارند».
المالکی بر پایبندی فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف در حمایت از سیاست فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن و همچنین کمیته نظارت بر آتش‌بس الحدیده تاکید کرد تا توافق سوئد با موفقیت اجرایی شود. او در عین حال افزود که که فرماندهی نیروهای مشترک، «به شدت به شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران هشدار می‌دهد که هدف قرار دادن شهرها و غیرنظامیان و به کارگیری روش‌های تروریستی و حملات انتحاری، با واکنشی قاطع روبرو خواهد شد و فرماندهی نیروهای مشترک تمام تدابیر پیشگیرانه را برپایه قانون بین‌المللی و بشر دوستانه و قواعد عرفی در این زمینه به کار خواهد بست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید