چادر «قذافی» که در آن با رهبران جهان دیدار کرد به فروش گذاشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک شهروند لیبیایی چادر مشهور معمر قذافی رهبر پیشین لیبی که در آن با سران جهان در لیبی دیدار می‌کرد و در سفرهای خارجی همراه خود می‌برد را در اینترنت به فروش گذشت.

مسعود المشای مالک این چادر به «العربیه.نت» گفت که این چادر را از یکی از نزدیکان قذافی پس از سقوط نظام پیشین لیبی به دست آورده و آن را در خانه‌اش در منطقه الشقیقه در جنوب شهر غریان واقع در لیبی نگاه داشته و اکنون تصمیم گرفته آن را به طور کامل بفروشد».

او ادامه داد که از زمان عرضه چادر برای فروش، تعدادی پیشنهاد از بعضی مناطق از جمله سبها، الجفره و طرابلس و همچنین خارج لیبی و به طور مشخص از مصر و بریتانیا دریافت کرده است. او گفت بالاترین قیمتی که تا کنون دریافت کرده، 37 هزار دینال لیبی (حدود 27 هزار دلار) است و به فکر این است کمتر از این مبلغ نفروشد.

المشای درباره ویژگی‌های چادر هم سخن گفت و اظهار داشت: «جنس آن نادر است و تنها معمر قذافی ان را داشت. در برابر آب مقاوم است. طراحی‌اش بی نظری است. از داخل به نقش‌های زیبا و مذهب کاری، تزئین شده است. بر ستون‌های محکم نیز استوار است».

قذافی به طور معمول از مسئولان بلندپایه جهان و مهمانان خود در چادر بدوی استقبال می‌کرد و با آن‌ها به گفت‌وگو می‌نشست. او حتی سعی می‌کرد چادر را در سفرهای خارجی همراه خود ببرد، همچون سفرهایی که به ایتالیا، فرانسه و روسیه رفت. اما اما موفقت نشد در جریان سفر به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، چادر را به همراه خود ببرد زیرا مقام‌های آمریکایی، اجازه نصب چادر در پارک «سنترال پارک» منطقه منهتن را ندادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید