حوثی‌ها جلوی راه‌اندازی آسیاب‌های دریای سرخ توسط سازمان ملل را گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی سه‌شنبه 2 آوریل جلوی راه اندازی آسیاب‌های دریای سرخ واقع در غرب الحدیده توسط برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد را گرفتند.

برنامه جهانی غذا به دنبال آن است تا با راه‌اندازی آسیاب‌های دریای سرخ، زمینه را برای استفاده از حبوبات انبار شده، فراهم کند.

یک منبع میدانی خبر داد که شبه‌نظامیان حوثی جلوی رسیدن کارمندان وابسته به برنامه جهانی غذت را به آسیاب‌های دریای سرخ گرفتند.

پیش ازاین، سازمان ملل متحد از خطر متعفن شدن حبوبات وابسته به برنامه جهانی غذا که در سوله‌های آسیاب‌های دریای سرخ انبار شده، هشدار داده بود. سازمان ملل متحد همچنین حوثی‌ها را متهم کرده که از سپتامبر سال گذشته تا کنون، جلوی رسیدن به سوله‌ها را می‌گیرد.

مارک لوکاک دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه، از عدم توانایی نیروهای سازمان ملل برای رسیدن به سوله‌ها از سپتامبر سال 2018 ابراز نگرانی کرده بود و در این سوله‌ها حبوبات کافی برای 3.7 میلیون تن به مدت یک ماه انبار شده است.

لوکاک گفت که از چهار ماه پیش حبوبات در این سوله‌ها انبار شده و ممکن است تلف شود. این در حالی است که حدود 10 میلیون تن در سراسر یمن در آستامه قحطی قرار دارند.

ادامه حملات

از سویی شبه‌نظامیان حوثی به گلوله‌باران توپخانه‌ای سوله‌های دریای سرخ در شهر الحدیده ادامه می‌دهند.

بنا بر اعلام یک منبع نظامی، چند روز پیش شبه‌نظامیان حوثی چند خمپاره هاون به منطقه شلیک کردند. این منبع افزود که یکی از خمپاره‌ها، در نزدیکی سوله‌های غلات مملو از مقدایر زیادی گندم وابسته به برنامه جهانی غذا سقوط کرد.

چندین بار حوثی‌ها سوله‌های آسیاب‌های دریای سرخ را هدف حملات توپخانه‌ای قرار می‌دهند. در یکی از حملات یک خمپاره به یکی از سوله‌ها اصابت کرد که به آتش گرفتن آن و تلف شدن مقادیر زیادی گندم انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید