بوتفلیقه پیش از پایان دوره ریاست جمهوری‌اش استعفا خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نهاد ریاست جمهوری الجزایر دوشنبه یکم آوریل 2019 در بیانیه‌ای تاکید کرد که عبدالعزیز بوتفلیقه پیش از پایان دوره ریاست جمهوری‌اش استعفا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در این بیانیه‌ آمده است: «بوتفلیقه به صدور احکام مهم در مرحله انتقالی پس از استعفایش ادامه خواهد داد».

این در حالی است که دوره ریاست جمهوری عبدالعزیز بوتفلیقه روز 28 آوریل جاری به پایان خواهد رسید، از سویی تظاهرات اعتراضی در الجزایر همچنان ادامه دارد.

در بیانیه ریاست جمهوری الجزایر آمده است که «مرحله انتقالی از زمان استعفای بوتفلیقه آغاز خواهد شد».

در همین حال 12 اتحادیه الجزایری با تشکیل دولت جدید در این کشور مخالفت کرده و تصمیم گرفتند در 10 آوریل دست به اعتصاب عمومی بزنند.

کنفدراسیون اتحادیه‌های مستقل الجزایر در نشست روز دوشنبه خود در الجزیره پایتخت این کشور به ادامه جنبش مردمی فراخوان دادند.

اتحادیه‌های الجزایر با بیانیه صادره از سوی بوتفلیقه در روز 14 مارس گذشته و همچنین هر گونه تعامل با دولت جدید که دیروز یکشنبه تشکیل شد، مخالفت کردند.

از سویی دادستانی کل شورای قضایی الجزایر دوشنبه اعلام کرد که تحقیقات اولیه جهت رسیدگی به پرونده‌های فساد و قاچاق اموال با استفاده از ارز خارجی را آغاز کرده است.

دادستانی کل الجزایر در بیانیه‌ روز دوشنبه خود اعلام کرد در اقدامی پیشگیرانه، طبق ماده 36 فصل 11 اجرایی از قانون جزایی، احکامی مبنی بر ممنوع السفر کردن گروهی از اشخاص (وابستگان بوتفلیقه و حزب حاکم) را صادر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید