.
.
.

در تظاهرات«زمین و بازگشت» دو فلسطینی کشته و 200 تن دیگر زخمی شدند‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع پزشکی فلسطینی‌ها روز شنبه 30 مارس 2019 از کشته شدن 2 فلسطینی و زخمی شدن بیش از 200 تن دیگر بر اثر شلیک مستقیم گلوله‌ سربازان ارتش اسرائیل در مرز شرقی غزه خبر دادند.

سخنگوی سازمان هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در تظاهرات مسالمت آمیز «زمین و بازگشت» 2 فلسطینی بر اثر اصابت گلوله‌ها نیروهای اسرائیل کشته و بیش از 200 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

فلسطینی‌ها به صورت گروهی از ساعات اولیه صبح روز شنبه در اردوگاه‌ها و چادرهای مستقر در مرزهای شرقی نوار غزه تجمع کردند تا چهل و سومین سالگرد روز زمین «یوم الارض» را زنده نگه داشته و تظاهرات میلیونی برگزار کنند اما از همان ساعات اولیه تجمع فلسطینی‌ها بر اثر شلیک گاز اشک آور از سوی سربازان اسرائیلی تعدادی از تظاهرکنندگان دچار حالت خفگی و مصدومیت شدند.

به گزارش خبرنگار العربیه در فلسطین شرکت کنندگان در تظاهرات «زمین و بازگشت» تعدادی تظاهر کنندگان بر اثر شلیک گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

این اعتراضات همزمان با اعلام آمادگی رهبران احزاب فلسطینی برای دستیابی به توافق جدید با اسرائیل از طریق میانجیگری مصر برای حفظ آرامش در مرز مشترک غزه و اسرائیل گسترش یافت.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، بامداد روز شنبه برای آغاز مذاکره آتش‌بس با اسرائیل در نوار غزه به اردوگاه «العوده» شد.

قرار است نماینده امنیتی مصر که نقش میانجیگری را به عهده دارد، بر راهپیمایی‌ها و جلوگیری از تشدید بحران میان اسرائیلی وفلطسطینی‌ها در غزه نظارت کند.