.
.
.

يمن...كشته شدن یکی از فرماندهان ارشد حوثی و همراهانش در شهر عبس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن شامگاه پنجشنبه 28 مارس از کشته شدن یکی از فرماندهان میدانی ارشد شبه‌نظامیان حوثی و تعدادی دیگر از همراهان وی در درگیری‌های شهرستان عبس در استان حجه واقع در شمال غرب این کشور، خبر داد.

به گزارش العربیه به نقل از ارتش ملی یمن، این فرمانده میدانی ارشد حوثی که ابوالحسن المؤید نام دارد به همراه تعدادی از همراهانش طی درگیری‌هایی در اولین مناطق ورودی به شهر عبس کشته شدند که در این درگیری‌ها شبه‌نظامیان حوثی تلفات جانی و خسارت‌های مادی زیادی را متحمّل شدند.

ارتش یمن پنجشنبه پیش از این، عملیات نظامی خود برای آزادسازی اولین مناطق از شهرستان عبس که در مجاورت با شهرستان حیران در استان حجه قرار دارد، را آغاز کرد.

نیروهای ارتش ملی یمن در راستای عملیات نظامی گسترده خود برای آزادسازی شهرستان عبس در غرب استان حجه یمن، بخش‌های گستردهای از این مناطق را آزاد کردند که از جمله بارزترین آنها روستاهای بنی‌کدیش، بنی الاکوع و الخادمه هستند.

نیروهای ارتش یمن همچنین توانستند خود را تا روستای "الظهر" در نزدیکی بازار البداح در بخش مرکزی عزله بنی حسن، رسانده و خط بین‌المللی منتهی به «عبس شفر» را قطع کنند.

این درگیری‌های منجر به وارد آمدن تلفات جانی و خسارتهای مادی بزرگی به شبهنظامیان حوثی شد و در این راستا نیروهای ارتش ملی یمن توانستند مقادیری اسلحه و انواع مختلف مهمات به جای مانده از حوثی‌ها را قبل از پای گذاشتن آنها به فرار، به غنیمت خود درآورند.

علاوه بر آن یگان‌های مهندسی وابسته به ارتش ملی یمن، به پاکسازی مناطق آزاد شده از جمله مناطق مسکونی و راههای عمومی این شهرستان، از انواع مختلف مینها و تله‌های انفجاری به جای مانده از شبه‌نظامیان حوثی، اقدام کردند.

از سویی و همزمان با آن شبه‌نظامیان حوثی و با نزدیک شدن نیروهای ارتش ملی یمن به شهر عبس اقدام به منفجر کردن ساختمان چندطبقه‌ای در این شهر کردند.