.
.
.

کشته شدن دستکم 30 حوثی در کمین ارتش یمن در الضالع

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دستکم 40 تن از شبه‌نظامیان حوثی شامگاه چهارشنبه 27 مارس در کمین نیروهای ارتش در غرب منطقه مریس واقع در شمال استان الضالع در جنوب یمن کشته و زخمی شدند.

سایت رسمی ارتش یمن گزارش داد که نیروهای ارتش، شبه‌نظامیان حوثی را که تلاش می‌کردند به محوطه کوه «مضرخ» در غرب منطقه مریس نفوذ کنند، به سمت کمین کشانده، آن‌ها را محاصره کرده و هدف حمله قرار دادند.

بنا بر این گزارش، این کمین به کشته شدن دستکم 30 تن از شبه‌نظامیان حوثی از جمله ابراهیم الاکوع یکی از فرماندهان میدانی و زخمی شدن 10 تن دیگر انجامید. دیگر شبه‌نظامیان موفق به فرار شدند.

شایان ذکر است که الاکوع معاون ناظر حوثی‌ها بر استان الظالع است و مسئولیت امداد رسانی به شبه‌نظامیان در جبهه‌های این استان را بر عهده داشت.

در همین حال ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه سه بار مواضع و استحکامات شبه‌نظامیان حوثی را در الرضمه و شمال الضالع بمباران کردند.

یک منبع نظامی گفت که جنگنده‌های ائتلاف در دو حمله مهمات حوثی‌ها را در نقیل حده واقع در شرق دو بخش السده و الشعر بمباران کردند. مواضع شبه‌نظامیان در غرب بخش قطعبه در استان الضالع هم بمباران شد.

شبه‌نظامیان حوثی نیرو و مهمات کمکی از صنعا، ذمار و حکه به سمت دمت، نادره و السده گسیل می‌کنند تا بتوانند وارد منطقه مریس و شهر قطعبه شوند.