.
.
.

پمپئو: راهبرد ما بیرون راندن ایران از سوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که بیرون راندن ایران و گروه‌های شبه‌نظامی‌اش از سوریه بخشی از راهبرد آمریکا در خاورمیانه است.

پمپئو روز چهارشنبه 27 مارس 2019 در جلسه مناقشه بودجه وزارت امور خارجه در کنگره آمریکا، به نگرانی اعضای کنگره این کشور درباره خروج نیروهای آمریکا از سوریه و امکان تقویت نفوذ ایران در آن منطقه پاسخ داد و گفت: «راهبرد ما به گونه طراحی شده که مانع این امر می‌شود.»

او در ادامه گفت: «ما به همراه همه هم‌پیمانانمان تلاش می‌کنیم اوضاع در سوریه منجر به تقویت ایران و سوریه در آنجا نشود... این راهبرد فراگیر است.»

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا با دفاع از سیاست‌های دولت ترامپ در قبال سوریه، توضیح داد که دولت اوباما مسئول چالش‌هایی است که دولت ترامپ با آن مواجه است، زیرا که این دولت اوباما بود که «روسیه را به ورود به سوریه دعوت کرد و این یک حقیقت است.»

در از سوی دیگر دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که در حملات هوایی بامداد پنجشنبه 28 مارس اسرائیل به اطراف فرودگاه حلب، دستکم 7 نظامی ایرانی و جنگجوی وابسته به ایران کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این حمله هوایی یک انبار اسلحه ایرانی را هدف قرار داد.

ایران حامی نظام بشار اسد در سوریه است و نیروهای نظامی و شبه‌نظامیان تحت حمایت خود را برای حمایت از این نظام در برابر مخالفان به سوریه گسیل کرد.