.
.
.

یمن...یک فرمانده حوثی با 40 تن از همراهانش کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن روز یکشنبه 24 مارس 2019 از کشته شدن یک فرمانده از شبه نظامیان حوثی در منطقه شمالی ضالع در درگیری با ارتش این خبر دادند.

به گزارش العربیه، به نقل از یک منبع نظامی عبدالله الحاوری رهبر میدانی حوثی‌ها به همراه 40 شبه نظامی دیگر روز شنبه پس از اینکه به یکی مواضع ارتش ملی یمن در محق، قدم و بیت الزیدی واقع در جنوب شهر دمت حمله کردند، کشته شدند.

نیروهای ارتش یمن همچنین در جریان این حمله نفوذی 8 تن از اعضای شبه نظامی حوثی را دستگیر کردند.

طبق این گزارش حوثی‌ها اجساد کشته‌های خود را در منطقه شعاب، وددیان و محقن رها کردند و تنها توانست 15 نفر از زخمی شده گان خود را به بیمارستان النجار در دمت انتقال دهند.

سرهنگ ستاد، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی با صدور بیانیه‌ای گفت که فرماندهان نیروهای مشترک ائتلاف عربی شامگاه شنبه عملیات نظامی را برای نابودی دو هدف انجام دادند که عبارت بودند از دو زاغه کوهستانی که از سوی شبه نظامیان حوثی برای نگهدرای پهبادهای بکار رفته در عملیات «تروریستی»، استفاده می‌شد.

همزمان نیروهای ائتلاف عربی شامگاه شنبه یک مخزن پهپاد متعلق به حوثی‌ها را بمباران کردند.

سرهنگ المالکی سخنگوی ائتلاف گفت، عملیات هدف قرار دادن مخازن پهپادها در ادامه عملیات‌های نظامی قبلی صورت می گیرد که در تاریخ‌های 19 ژانویه 2019، 31 ژانویه 2019 و 9 فوریه 2019 از سوی فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی انجام شده است.

المالکی گفت، این سلسله عملیات‌های نظامی برای نابودی کامل شبکه و توانمندی حوثی‌ها در نگهداری اماکن لوجستیکی پهبادهای شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران و اماکن حضور کارشناسان خارجی برنامه‌ریزی و صورت گرفت.