.
.
.

کشته شدن 8 کودک بر اثر انفجار بمب در سودان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های سودان روز یکشنبه 24 مارس از کشته شدن 8 کودک بر اثر انفجار بمبی در منطقه الفتح واقع در شهرک ام‌درمان در غرب خارطوم، پایتخت سودان خبر دادند.

در گزارش رسانه‌های سودانی به نقل از شاهدان عینی آمده است که حادثه زمانی رخ داد که این 8 کودک که دو تن از آنها برادر هستند تلاش‌ می‌کردند تا این بمب را تفکیک و فلز مس به کار رفته در آن را بفروشند.

رسانه‌های محلی همچنین به نقل از شاهدان عینی نوشتند که این کودکان سودانی بمب را از جایی در نزدیکی کوهستان‌ مجاور که ارتش این کشور در آن اردوی آموزشی برگزار کرده بود با خود به منطقه مسکونی خود آورده و قصد تفکیک و فروش قطعات آن را داشتند.

این شاهدان عینی همچنین گفته‌اند این کودکان و هنگامی که در جستجوی خرده آهن و مس بودند در محل برگزاری اردوی آموزشی ارتش این بمب را یافتند و به خانه یکی از آنها آورده و در حالی که برای تفکیک آن تلاش می‌کردند، منفجر شده و «اجساد آنها را تکه تکه کرد».

نیروهای پلیس سودان نیز بلافاصله پس از انفجار مکان حادثه در شهرک ام درمان را محاصره کردند.

منابع بیمارستانی و پلیس اعلام کردند« نیروهای پلیس با حضور در مکان حادثه آن را به محاصره و کنترل درآورده و قبل از انتقال اجساد به پزشکی قانونی در بیمارستان ام‌درمان تحقیقات خود را به طور کاملا محرمانه انجام دادند».

حوادث مرگ کودکان در سودان بر اثر انفجار بمب‌ها و مهمات بجای مانده از جنگ در مناطق نظامی از قبیل دارفور، جنوب کردفان و نیل ازرق که شاهد درگیری‌های مسلحانه بوده بارها تکرار شده است.