.
.
.

ارتش اسرائیل مواضع حماس در جنوب غزه را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش خبرنگار العربیه، ارتش اسرائیلی شامگاه شنبه 23 از بمباران دو موضع دیدبانی وابسته به جنبش حماس در جنوب نوار غزه خبر داد.

در همین راستا آژیرهای خطر در تعدادی از شهرک‌های اسرائیلی مجاور نوار غزه و در پی پرتاب چندین بمب دست‌ساز محلی در نزدیکی حصار مرزی بین دو طرف به صدا درآمد.

افیحای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در این‌باره تاکید کرد که آژیرهای هشدار دهنده خطر در شورای منطقه‌ای شهرک‌های اشکول به صدا درآمده است.

نوار غزه از ماه مارس سال 2018 تاکنون در سرتاسر مرزهایش با اسرائیل شاهد تظاهرات هفتگی همراه با درگیری‌هایی میان فلسطینی‌ها و سربازان اشغالگر است.

از آن زمان تاکنون دست‌کم 257 تن از فلسطینی‌ها با آتش اسرائیل کشته‌ شدند که اغلب آنها در درگیری‌های مرزی میان دو طرف و تعدادی دیگر در بمباران‌های اسرائیلی کشته شده‌اند.

روز جمعه گذشته دو فلسطینی با ضرب گلوله سربازان اسرائیلی طی درگیری‌هایی که در مناطق مختلف مرزی میان دو طرف ادامه یافته، کشته شدند.

از سویی اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش حماس خواستار بسیج گسترده در روز 30 مارس برای بزرگداشت اولین سالروز آغاز اعتراضات «راهپیمایی‌های بازگشت» شد.