.
.
.

ائتلاف عربی مخازن نگهداری پهباد‌های حوثی‌ در صنعا را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن، شامگاه شنبه 23 مارس اعلام کرد که مواضع شبه نظامیان حوثی در صنعا که برای نگهداری پهبادها به کار می‌رفت را بمباران کرده و در این راستا از غیرنظامیان خواسته تا جهت حفظ ایمنی خود به مواضع بمباران شده نزدیک نشوند.

به گزارش العربیه، سرهنگ ستاد، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی با صدور بیانیه‌ای گفت که فرماندهان نیروهای مشترک ائتلاف عربی شامگاه شنبه عملیات نظامی را برای نابودی دو هدف انجام دادند که عبارت بودند از دو زاغه کوهستانی که از سوی شبه نظامیان حوثی برای نگهدرای پهبادهای بکار رفته در عملیات «تروریستی»، استفاده می‌شد.

سرهنگ المالکی توضیح داد که این عملیات برای بمباران مخازن نگهداری پهبادهای حوثی‌ها در ادامه عملیات‌های نظامی سابقی است که در تاریخ‌های 19 ژانویه 2019، 31 ژانویه 2019 و 9 فوریه 2019 از سوی فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی انجام شده است.

وی افزود که این سلسله عملیات‌های نظامی برای ضربه‌زدن و نابودی کامل شبکه و توانایی‌ها و اماکن لوجستیکی نگهداری پهبادهای شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران و اماکن حضور کارشناسان خارجی (یاری‌رسان به آنها) برنامه‌ریزی و انجام شده است.

المالکی همچنین بر تعهد ائتلاف عربی در جلوگیری از رسیدن و کاربرد این چنین توانایی‌های نظامی پیشرفته توسط شبه‌نظامیان تروریست حوثی و دیگر گروه‌های تروریستی در یمن تاکید کرد.

وی در ادامه بر تعهد ائتلاف عربی جهت اتخاذ کلیه تدابیر لازم و مطابق با قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن برای محافظت از غیرنظامیان و اماکن حیاتی در برابر تهدید و خطر عملیات‌های تروریستی انجام شده به وسیله پهباد‌ها تاکید کرد.

سخنگوی ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن نیز تاکید کرد عملیات‌های هدفگیری این مواضع شبه‌نظامیان حوثی در تطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن است و در این راستا کلیه اقدامات پیش‌گیرانه و تدابیر لازم برای محافظت از غیرنظامیان و دور ساختن آنها از ضرر‌های جانبی صورت گرفته است.