.
.
.

سرود ملی اسرائیل در قطر نواخته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در مسابقات جهانی ژیمناستیک که در دوحه، پایتخت قطر در حال برگزاری است، در پی قهرمانی الکس شاتیلوف، ژیمناست اسرائیلی، سرود ملی این کشور نواخته و پرچم اسرائیل به اهتزاز درآمد.

حساب توئیتر رسمی اسرائیل به زبان عربی، ویدئویی تحت عنوان «ببینید: سرود ملی اسرائیل در قطر» منتشر کرد که لحظه نواخته شدن سرود ملی این کشور و اهدای مدال را نشان می‌داد. این صفحه توئیتری این اتفاق را «دستاوردی بزرگ برای ورزش اسرائیل» توصیف کرد.

براساس آنچه در ویدئو دیده می‌شود، ژیمناست اسرائیلی در جایگاه اول و ورزشکارانی از فیلیپین و اسپانیا در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند و پرچم‌ این سه کشور نیز به همین ترتیب به اهتزاز درآمد.

قطر مدت‌هاست که توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای خود با اسرائیل را در دستور کار قرار داده است و ورزش بخشی از همین راهبردهاست. تیم ملی ژیمناستیک اسرائیل در مسابقات جهانی دوحه شرکت کرد و مدت کوتاهی پس از آن تیم ملی هندبال دانش‌آموزان اسرائیل نیز در مسابقاتی در قطر حضور یافت.

در اکتبر 2018 عادی سازی روابط میان قطر و اسرائیل و حضور تیم ملی ژیمناستیک اسرائیل در دوحه، از سوی فلسطینی‌ها محکوم شد. مرکز مبارزه با عادی‌سازی روابط، هر گونه عادی‌سازی با کشوری که روزانه به ملت فلسطین تجاوز می‌کند را محکوم کرد.

این مرکز در بیانیه‌ای که در آن زمان صادر شد، اعلام کرد که فدراسیون ژیمناستیک قطر، از ورزشکاران اسرائیلی در مسابقات جهانی ژیمناستیک هنری میزبانی کرده و این اولین بار نیست که ورزشکاران اسرائیلی در قطر حضور می‌یابند و این موضوع با موضع عربی که با هرگونه عادی‌سازی روابط مخالف است، منافات دارد.