.
.
.

هزاران معترض الجزایری با تجمع در پایتخت علیه بوتفلیقه شعار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هزاران الجزایری روز جمعه 22 مارس 2019 در اعتراض به پنجمین دور نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری تظاهرات کردند.
منابع رسانه‌ای دولت الجزایری برای پیشگیری از برگزاری این تجمع بزرگ، مترو و قطار را در پایتخت تعطیل کرد اما با وجود این اقدامات بازدارنده اما هزاران نفر از معترضان در مرکز شهر الجزیره تجمع کرده و علیه نامزدی بو تفلیقه شعار دادند.

در ابتدا صدها معترض در مرکز پایتخت جمع شده و به سپس تعداد جمعیت به سرعت افزایش یافت به طوری که پیش از آغاز برگزاری نماز جمعه به هزاران نفر تبدیل شد.

این پنجمین جمعه از اعتراضات متوالی الجزایری‌ها علیه نامزدی بوتفلیقه است که درتاریخ 22 فوریه سال جارى آغاز و تاکنون ادامه دارد.

در جریان اعتراض‌های گسترده چند هفته گذشته در الجزایر، معلمان، استادان و دانشجویان و جامعه پزشکان به همراه چند دانشگاه اعتصاب کردند.
روز گذشته نیر 2 هزار عضو از حزب «گردهمایی دمکراتیک ملی » الجزایر دومین حزب پشتیبان الجزایر استعفا داده و به معترضان پیوستند.

یک هفته پیش سخنگوی ریاست جمهوری الجزایر در بیانیه‌ای اعلام کرد، اگر بوتفلیقه بار دیگر انتخاب شود بعد از یک سال دوباره انتخابات برگزار می‌کند، اما این وعده باعث فروکش کردن اعتراض‌ها نشد.

بسیاری از جوانان الجزایری علاوه بر اعتراض به نامزدی مجدد بوتفلیقه آنها به وضعیت بد معیشتی و اقتصادی این کشور و فساد نیز اعتراض دارند.