.
.
.

پیوستن 2 هزار عضو از دومین حزب پشتیبان بوتفلیقه به معترضان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دوهزار تن از اعضای حزب «گردهمایی دموکراتیک ملی» الجزایرکه احمد اویحیی نخست وزیر سابق این کشور، آن را رهبری می کرد، روز پنجشنبه اعلام کردند که در اعتراض به حمایت مداوم اویحیی از عبدالعزیز بوتفلیقه از حزب استعفا داده‌اند.

اعضای دومین حزب بزرگ الجزایر در بیانیه‌ای اعلام کردند که از اعتراضات مردمی که از 22 فوریه آغاز شد حمایت کرده و به آن خواهند پیوست
این افراد که به صورت دست جمعی استعفای خود را اعلام کرده‌اند، خواستار تغییرات سیاسی در کشور شدند و پایان دادن به حکومت 20 سالۀ بوتفلیقه در الجزایر شدند.

در بیانیه‌ای که از سوی این مبارزان استعفا داده منتشر شد آمده است :« با توجه به جنبش سیاسی و بیانیه عجیب و غریب احمد اویحیی دبیر کل حزب، که با اصول و مبانی عملکرد سیاسی حزب در تضاد است، ما 2 هزار نفر تصمیم به استعفا از حزب گرفته و با جنبش مردمی الجزایر اعلام همبستگی می‌کنیم».

بیانیه افزود:« تصمیم استعفای گروهی این افراد 2 هزار نفره پس از آخرین تحولات سیاسی کشور و با انتخاب صحیح مبتنی بر معتقدات فکری و حزبی و در چارچوب همراهی با مردم و موضع‌گیری ملی گرفته شد».

گفتنی است که «حزب گردهمایی دمکراتیک ملی» الجزایر به عنوان دومین حزب بزرگ وفادار به عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری این کشور شناخته شده است، اما در هفته‌های اخیر به دلیل اختلاف‌نظر میان رهبران این حزب در رابطه با مسئله نامزدی مجدد بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری که با اعتراضات مردمی گسترده مواجه شده است، رهبران این حزب دچار اختلاف شدیدی شده‌اند».