فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن 2 سرباز عراقی در درگیری با «پ.ک.ک» در منطقه سنجار

  منبع: دبى-العربيه.نت فارسى

  نیروهای امنیتی عراق شامگاه یکشنبه 17 مارس 2019 از وقوع درگیری با نیروهای حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک»، در منطقه سنجار در شمال عراق، خبر دادند.

  هسته رسانه‎ای نیروهای امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای « PKK»، به مرکز کنترل منطقه امنیتی تیپ اول گردان 72 وابسته به فرماندهی عملیات نینوا حمله کردند، پس از آنکه یکی از سربازان خواستار بررسی مجوز دخول نیروهای «پ.ک.ک» شد آنها این سرباز را به زیر گرفته و به مرکز بازرسی و کنترل حمله کردند.

  این بیانیه افزود، پس از زیر گرفتن یک سرباز با خودرو درگیری‌ها میان دو طرف آغاز شد که این درگیری‌ها به کشته شدن دو سرباز و زخمی شدن پنج تن از نیروهای «پ.ک.ک» منجر شد.

  اغلب درگیرهای ارتش عراق در مناطق شمال با داعش و قبل از آن القاعده بود این اولین باری است که ارتش عراق با نیروهای «پ.ک.ک» درگیر می‌شود.

  سنجار یکی از مناطق عراق در نزدیکی با مرز سوریه است. سنجار اولین منطقه‌ای بود که در سال 2015 در حملات داعش به دست این گروه تروریستی افتاد اما بعد با صف آرایی نیروهای منطقه به رهبری ایالات متحده آمریکا داعش از منطقه اخراج شد.

  پس از خروج داعش از منطقه برخی گروههای مسلح همچون «پ.ک.ک» در مناطق کوهستانی سنجار مستقر شدند دور افتاده شکننده است.

  حزب کارگران کردستان ترکیه «پ.ک.ک» در جنوب ترکیه طی دهه‌های اخیر به جنگ مسلحانه‌ای علیه نیروهای ترکیه روی آورد این حزب دارای پایگاه‌هایی در شمال عراق از جمله نزدیک سنجار است.

  علاوه بر نیروهای «پ.ک.ک»برخی دیگر از شبه نظامیان مانند «حشد الشعبی» و برخی جنگجویان کرد وابسته به منطقه کردستان عراق نیز در منطقه سنجار حضور دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران