فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حزب حاکم در الجزایر خطاب به تظاهرکنندگان: نمایندگان خود را انتخاب کنید

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  حسین خلدون، سخنگوی حزب جبهه آزادی‌بخش ملی حاکم در الجزایر شامگاه یکشنبه 17 مارس ضمن دعوت از تظاهرکنندگان الجزایری به انتخاب نمایندگان خود، تاکید کرد که این حزب هیچ‌گاه ضد ملت نخواهد بود.

  سخنگوی حزب جبهه آزادی‌بخش ملی در گفتگوی تلویزیونی با شبکه «العربیه» گفت «از جنبش اعتراض‌آمیز مردمی استقبال و در کنار خواسته‌های به‌حق و عاقلانه مردم می‌ایستیم».

  حسین خلدون با دعوت از جنبش مردمی برای انتخاب نمایندگان خود از آنها خواست تا پیشنهادهای خود برای بنای جمهوری جدید در الجزایر را ارائه دهند و در همایش ملی که قرار است جهت تهیه قانون اساسی جدید برای کشور برگزار شود، شرکت کنند.

  حسین خلدون، همچنین ضمن تاکید این‌که عملا اجماع ملی برای تغییر رژیم در الجزایر وجود دارد افزود که همایش ملی منجر به تشکیل پارلمان منتخب و ایجاد تغییر در چشم‌انداز سیاسی این کشور خواهد شد.

  سخنگوی حزب جبهه آزادی‌بخش ملی الجزایر همچنین پیشنهاد تشکیل دولت وحدت ملی برای اجرایی کردن نتایج همایش ملی را مطرح کرد.

  وی درباره اتهام‌هایی که علیه این حزب مطرح است و این‌که تاریخ این حزب به پایان رسیده است، گفت: «ما به صداهایی که خواهان سپردن جبهه آزادیبخش به موزه تاریخ هستند عادت کرده‌ایم، بودند کسانی که بر زوال آن در دهه هشتاد شرط‌بندی کردند، اما جبهه سوپاپ اطمینانی برای ملت الجزایر است».

  «بوتفلیقه مبارز» است

  وی در ادامه توضیح داد عبدالعزیز بوتفلیقه، رییس جمهوری الجزایر خواهان ماندن در قدرت نیست بلکه می‌خواهد انتقال هموار قدرت صورت گیرد.

  وی در ادامه گفت: «بوتفلیقه به عنوان رییس جمهوری و مبارزه انقلابی قابل احترام است و اخلاق نیست که از شخصی که خود را فدای کشورش کرده، دست بکشیم».

  سخنگوی حزب جبهه آزادی‌بخش ملی الجزایر همچنین منحل کردن ساختارهای موجود را «ماجراجویی» دانست که «کشور را وارد تونلی تاریک خواهد کرد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران