فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الباغوز… خروج جنگجویان داعش با «لباس زنانه» از تونل‌های زیر‌زمینی

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  بمباران شدید و درگیری‌های میان نیروهای سوریه دمکراتیک و عناصر داعش که از صبح یکشنبه 17 مارس در منطقه الباغوز در کرانه شرقی رود فرات آغاز شده و تا شامگاه روز گذشته ادامه یافت.

  با کاهش شدت حملات، عناصر داعش که به همراه تعدادی از غیرنظامیان در تونل‌های زیرزمینی در الباغوز پناه گرفته‌اند برای خروج و نجات خود تلاش کردند.

  به گزارش خبرنگار العربیه، عناصر داعشی شامگاه روز گذشته و پس از کاهش نسبی شدت حملات برای اولین بار در خارج از تونل‌های زیر زمینی و هنگامی که تحرکاتی علنی را در آخرین مواضع محاصره شده خود در «اردوگاه الباغوز» انجام می‌دادند، مشاهده شده‌اند.

  بنا به این گزارش درگیری‌ها از صبح روز یکشنبه با بمباران هوایی جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی و حملات موشک‌اندازها به منطقه الباغوز که تحت تصرف داعش است، آغاز شده و تا شامگاه همان روز ادامه یافته و پس از آن منطقه نسبتا آرام گرفت.

  در این گزارش آمده است که از زمان آغاز حمله هیچ‌کدام از غیرنظامیان و علی‌رغم وجود صدها تن از آنها در چنگال داعش تاکنون نتوانسته‌اند از منطقه خارج شوند.

  این گزارش افزود که جنگجویان داعش و علی‌رغم ادامه درگیریها از خروج غیرنظامیان، از جمله زنان و کودکان از منطقه درگیری ممانعت می‌کنند.

  از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه نیز ویدیویی را از ادامه درگیری‌ها در منطقه محاصره شده الباغوز منتشر کرد. در این ویدیو صحنه‌هایی از خروج عناصر داعش از تونل‌های زیر زمینی به تصویر در آمده است که بعضی از این افراد مسلح با «لباس زنانه» از این تونل‌ها خارج شده‌اند.

  شایان ذکر است نیروهای سوریه دمکراتیک پیشتر اعلام کرده بودند که از زمان آغاز حمله‌ نهایی برای تسلط بر الباغوز که از دو ماه پیش آغاز شده تاکنون نزدیک به 60 هزار تن که اغلب آنها افراد غیرنظامی هستند از آخرین منطقه تحت تصرف داعش در شرق سوریه فرار کرده‌اند.

  کینو جبرائیل، سخنگوی نیروهای سوریه دمکراتیک پیش‌تر و در این‌باره به خبرنگاران گفته بود که از زمانی که نیروهای مورد حمایت ایالات متحده آمریکا به فرماندهی یگان‌های مدافع خلق کُرد روستای الباغوز و مناطق مجاور آن در کرانه رود فرات را به محاصره درآورده‌اند، نزدیک به 29 هزار و 600 شخص که اغلب آنها از خانواده‌های اعضای گروه داعش هستند، خود را تسلیم کرده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران