.
.
.

یک عراقی‌تبار در حمله به مسجد نیوزلند بدن خود را سپری برای نجات 2 فرزندش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های امارات متحده عربی روز جمعه، 15 مارس در گزارشی در باره یکی از قربانیان حمله تروریستی به مسجد نور نیوزلند به نام «ادیب سامی» عراقی تبار که از بدن خود سپری برای نجات دو فرزندش از گلوله‌های قاتل درست کرد، خبرهایی را منتشر کردند.
این عراقی تبار توانست دو فرزندش را از حادثه حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند که ده‌ها تن از نمازگزاران در آن کشته شدند، نجات دهد.

به گزارش «گلف نیوز» سامی ادیب 52 ساله یک نیوزلندی عراقی تبار است که در امارات متحده عربی در بخش مشاوره صنعتی کار می‌کند، در روز حمله تروریستی در مسجد نور در شهر کرایست چرچ نیوز حضور داشت. سامی می‌گوید هنگامی که تروریست قلتل وارد مسجد شد و شروع به تیراندازی کرد، دو فرزندم عبدالله 29 ساله و علی 23 ساله را بر زمین خواباند و روی آنها دراز کشیدم.

سامی ادیب با فرزندان و همسرش
سامی ادیب با فرزندان و همسرش

هبه ادیب، دختر سامی ادیب می‌گوید پدرم واقعا یک قهرمان است او جندین گلوله به بدنش اصابت کرده اما نگذاشت برادرانم آسیب بینند و آنها را با جسم و جانش محافظت کرد.

هبه که در امارات متحده زندگی می‌کند به گلف نیوز گفته است که او اکنون بسیار خوشحال است چرا که پدرش از اتاق مراقبت‌های ویژه خارج شده و برادرانش نیز سالم هستند.

سامی ادیب با فرزندانش
سامی ادیب با فرزندانش