.
.
.

ملک سلمان: کشتار شنیع نمازگزاران در نیوزیلند «اقدامی تروریستی» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی شامگاه جمعه 15 مارس کشتار شنیع نمازگزاران در دو مسجد در نیوزلند، را «اقدامی تروریستی» دانست .

پادشاه سعودی بر مسئولیت جامعه بین‌المللی در رویارویی با گفتمان‌ نفرت و تروریسم که از سوی ادیان و ارزش‌های همزیستی مسالمت‌آمیز میان ملل پذیرفتنی نیست، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی در توئیتی بر شبکه اجتماعی توئیتر ضمن تسلیت به خانواده‌های شهدای حمله تروریستی نیوزلند، از خداوند برای شهدای بی‌گناه این حمله طلب مغفرت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت کرد.

ملک سلمان پادشاه و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، جمعه 15 مارس طی پیام‌هایی به پاتسی ردی، فرماندار کل نیوزلند، کشته شدن 49 نفر و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر در حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایستچرچ را تسلیت گفتند.

ملک سلمان در پیام تسلیت خود به پاتسی ردی، فرماندار کل نیوزلند ضمن ابراز همدردی با وی گفت: «از حمله تروریستی که دو مسجد را در شهر کریستچرچ هدف قرار داده و منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی شده با خبر شدیم، ما این اقدام مجرمانه و ناشایست را به شدت محکوم کرده، به جنابعالی، خانواده‌های قربانیان، ملت دوست نیوزلند از طرف خودم و به نمایندگی از ملت و دولت سعودی، تسلیت می‌گویم و ضمن ابراز همدردی با همه اهالی قربانیان بر حمایت از کشور دوست، نیوزلند تاکید می‌کنیم .

ملک سلمان در این توئیتر اظهار داشت که اقدام تروریستی نیوزلند در تمامی ادیان و منشورهای بین المللی محکوم است.

شاهزاده محمد بن سلمان نیز در پیام تسلیت و همدردی خود خطاب به پاتسی ردی، فرماندار کل نیوزلند، نوشت: «از حمله تروریستی که دو مسجد در شهر کرایستچرچ را هدف قرار داد و منجر به کشته و زخمی شدن شماری شد، با خبر شدم، از سوی خود ضمن محکومیت و تقبیح این اقدام بزدلانه که در تمامی ادیان، عرف‌ها و قوانین بین المللی محکوم است، به جنابعالی و ملت دوست، نیوزیلند تسلت می‌گوییم و از درگاه پروردگار توانا برای تمامی درگذشتگان طلب مغفرت و برای زخمی شدگان شفای عاجل مسئلت دارم».