فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الجزایر...فراخوان برای تظاهرات بزرگ در روز جمعه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  پیامدهای تصمیمات روز دوشنبه عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری الجزایر، در به تاخیر انداختن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری همچنان بر فضای سیاسی این کشور حکم‌ فرماست.

  به گزارش منابع خبری در الجزایر تظاهرات اعتراضی به تصمیمات بوتفلیقه همچنان در شهرهای بزرگ ادامه دارد.

  تظاهر کنندگان از مطالبات خود برای منع بوتفلیقه از کاندیداتوری مجدد برای انتخابات ریاست جمهوری عقب‌نشینی نکرده‌اند.

  احزاب مخالف جزایری در پنجمین جلسه مشاورات خود با رد تصمیمات بوتفلیقه، بر سقف خواسته‌های خود افزوده‌اند.

  مخالفان با انتقاد از عملکرد پارلمان این کشور، خواستار استعفای نمایندگان این پارلمان شدند.

  با فشار روز افزون معترضین و گسترش تظاهرات علیه دولت عدم کارایی اپوزیسیون در ارائه راهکاری برای اصلاحات سیاسی، دولت الجزایر از آمادگی خود برای مذاکره با معترضانی که مشتاق تغییرات بنیادین هستند، خبر داد.

  طبق گزارش‌های رسیده از منابع مخالفان هیچ امیدی به مذاکرات میان معترضین و دولت وجود ندارد. مخالفان برای تظاهراتی بزرگ خود را آماده می‌کنند.

  عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس‌جمهوری الجزایر روز دوشنبه انصراف از نامزدی برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده، و تاخیر زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

  الجزایری‌ها در میدان‌های شهرهای مختلف، پرچم کشورشان را در دست داشتند و شادی خود را از نتیجه تظاهرات چند هفته‌شان ابراز کردند.

  در هفته‌های اخیر هزاران الجزایری به ویژه از قشر جوان، در اعتراض به تصمیم بوتفلیقه برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری دست به تظاهرات زدند. بوتفلیقه از سال 1999 رئیس‌جمهوری الجزایر است و اکنون چهارمین دوره ریاست‌جمهوری خود را سپری می‌کند.

  بوتفلیقه شامگاه دوشنبه ضمن اعلام انصارف از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری، از تعویق زمان برگزاری این انتخابات تا تشکیل سمپوزیوم ملی به منظور اصلاح قانون اساسی و تدوین اصلاحاتی در ساختار سیاسی کشور، خبر داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران