فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سه هزار داعشی طی 24 ساعت تسلیم سوریه دمکراتیک شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای سوریه دمکراتیک اعلام کردند که طی 24 ساعت گذشته، حدود سه‌هزار تن از جنگجویان داعش در شهرک داعش در شمال سوریه، خود را تسلیم کردند.

  مصطفی بالی مدیر مرکز اطلاع رسانی نیروهای سوریه دمکراتیک چهارشنبه 13 مارس در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «طی 24 ساعت، سه هزار تروریست خود را تسلیم نیروهای‌مان در الباغوز کردند». او تاکید کرد: ننبرد ادامه دارد و زمان پیروزی نزدیک‌تر از هر زمان دیگر است».

  ائتلاف سوریه دمکراتیک که اکثر نیروهایش را جنگجویان کُرد یگان‌های حمایت از خلق تشکیل می‌دهند، متحد ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا در نبرد علیه داعش هستند.

  خبرگزاری رویترز سه‌شنبه 12 مارس گزارش داد که صدها تن آخرین منطقه باقی مانده تحت تصرف داعش در الباغوز واقع در شرق سوریه را ترک کرده و خود را تسلیم نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک کردند.

  کینو گابریل سخنگوی نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک هم در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «الحدث» تاکید کرد که عملیات الباغوز، رو به پایان است و تنها به مقداری زمان نیاز دارد.

  او ادامه داد که ویژگی جغرافیایی منطقه، تکیه جنگجویان داعش به پنهان شدن در تونل‌ها و مین‌های کار گذاشته شده، مانع پیشروی نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک می‌شود.

  دوشنبه آخرین منطقه باقی مانده تحت تصرف داعش در شرق سوریه، در معرض حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار گرفت. این عملیات از سوی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا پشتیبانی می‌شود. هدف از عملیات بیرون راندن داعش از آخرین قدمگاه خود است که روزی یک سوم سوریه و عراق را تحت تصرف داشت.

  تصاویر پخش شده از تلویزیون رویترز نشان از آن دارد که تبادل آتش در ساعت‌‎های شب در نزدیکی مرز عراق شدت یافت. همچنین منطقه به وسیله موشک هدف قرار گرفت. ستون‌های دود سیاه هم از منطقه به هوا برخاست.

  ائتلاف سوریه دمکراتیک اعلام کرد که نیروهایش در معرض شلیک آتش از سوی تک‌تیراندازها قرار گرفت. همچنین مین‌های زمینی باعث شده پیشروی نیروهایش کُند شود.

  بنا بر این اعلام، جنگجویان خارجی داعش همچنان در این منطقه سنگر گرفته‌اند. از سویی حملات هوایی، بری از انبارها و خودروهای زرهی داعش را منهدم کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران