.
.
.

حوثی‌ها فهرستی از اسامی شیوخ قبایل مخالف برای مصادره اموال‌شان تهیه می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع قبیله‌ای یمنی گفتند که شبه‌نظامیان حوثی، برگزاری جلساتی برای بعضی از شیوخ و سران قبایل با نام «جلسات عقلای یمن» آغاز کردند که هدف از آن‌، اجرای آن چیزی است که «سند شرف قبیله‌ای» نامیده می‌شود.

به گفته این منابع، رهبران حوثی‌ها از شیوخ و سران قبایل عضو «شورای حکما و عقلای یمن» خواستند اطلاعات مفصلی درباره شیوخ قبایل مخالف‌شان ارائه دهند؛ چه آن‌ها که در یمن حضور دارند و چه آن‌ها که به خارج رفتنه‌اند.

این اطلاعات نام‌های شیوخ قبایل، فعالیت‌هایشان، منابع درآمدی و املاک‌شان را شامل می‌شود که تلاش برای مصادره اموال و املاک این شیوخ است.

منابع می‌گویند که این اقدام در چارچوب اجرای آن‌چه «سند شرف قبیله‌ای» نام گرفته صورت می‌گیرد؛ سندی که گروه حوثی برای مقابله با شورش قبایل علیه خود در پی درگیری‌های جاری در استان حجه صار کرده است.

برگزاری جلسات در پی شورش قبایل حجور علیه حوثی‌ها و آغاز درگیری‌ها در بخش کشر در استان حجه صورت می‌گیرد. به نظر می‌رسد حوثی‌ها بیم آن دارند که شورش به مناطق دیگر منتقل شود.

«شند شرف قبیله‌ای» که حوثی‌ها از سال 2015 صادر کرده و اجرای آن را از اویل ماه جاری آغاز کرده‌اند، حاوی بندهایی است که راه را برای مصادره اموال هر شخص و قبلیه‌ای حامی دولت یمن، باز می‌کند.

پیش از این حوثی‌ها املاک و اموال رهبرانی در حزب «کنگره ملی یمن» و برخی از مسئولان دولتی را مصادره کرده بودند.