.
.
.

پایان مهلت «سوریه دمکراتیک» به افراد داعش برای تسلیم خود

عمليات نظامى برای پایان دادن به خلافت البغدادى به زودى آغاز مى‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جهان امروز شنبه 9 مارس 2019 در انتظار آغاز ساعت صفر یا آخرین «نبرد» سوریه دمکراتیک علیه سازمان دولت خلافت اسلامی (داعش) و باقیمانده‌گان این گروه در الباغوز آخرین سنگر آنها در شمال شرقی سوریه است.

در حالی که حملات نظامی سوریه دمکراتیک طی چند روز گذشته نسبتا متوقف شده است تا راه خروج غیرنظامیان و برخی از زنان و کودکان خانواده‌های اعضای داعش میسر شود، نیروهای سوریه دموکراتیک روز جمعه اعلام کرد که هیچ کس تاکنون از «الباغوز» را ترک نکرده است.

سوریه دمکراتیک یک ضرب العجل چند ساعته به اعضای داعش داد تا خود را تسلیم کنند. این مهلت تا نهایت بعد از ظهر روز شنبه پایان خواهد یافت.

نیروهای سوریه دموکراتیک که اغلب آن کرد و از سوی آمریکا حمایت می‌شوند تا ظهر روز شنبه به داعش مهلت داده‌اند تا خود را در الباغوز تسلیم کنند.

در این مدت، صدها غیر نظامی که عمدتا زن و کودک بودند، از باغوز در مرز سوریه و عراق خارج شدند. پیشتر، ده‌ها شبه نظامی داعش نیز خود را تسلیم کرده بودند، ولی تعدادی از این نیروها که تخمین زده می‌شود دست کم 100 نفر باشند همچنان در یک منطقه کوچک مقاومت می‌کنند.

مصطفی بالی، مدیر مرکز رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک گفت:« طی مدت محاصره که روز جمعه صورت گرفت هیچ کس خارج نشد.ما تا آخرین مهلت تعیین شده منتظر تسلیم شبه نظامیان داعش خواهیم بود».

او افزود:«در نهایت ما هجوم نهایی برای پایان دادن به حضور داعش در سوریه را آغاز خواهیم کرد».