.
.
.

سعودى... اكتشاف ميادين عظيم گازى در درياى سرخ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خالد الفالح وزير انرژى سعودى پنج شنبه 7 مارس از اكتشاف ميادين عظيم گازى در آب هاى سعودى در درياى سرخ خبر داد.

به گزارش العربيه وزير انرژى سعودى در بخش ديگرى از اظهارات خود اعلام كرد شركت آرامكو فرصت هاى احتمالى سرمايه كذارى در طرح‌هاى گاز طبيعى مايع در ايالات متحده آمريكا را مد نظر دارد.

وى همچنين افزود كه شركت نفت سعودى آرامكو در تلاش است تا در آفريقاى جنوبى سرمايه گذارى كرده و در این راستا برخی طرح‌هاى پتروشيمى در دست بررسى دارد.

شركت نفت سعودى، آرامكو ماه مارس سال گذشته موافقت نامه اوليه‌اى را با شركت رويال داچ‌شل به امضا رساند تا از اين طريق و در چارچوب طرح هاى سعودى به عنوان بزرگترين توايد كننده و صادر كننده نفت در جهان جهت تنوع بخشى به منابع اقتصاد اين كشور در فرصت‌هاى جهانى سرمايه گذارى در زمينه گاز شركت كند.

بنا بر گزارش نشريه سالانه سركت بريتيش پتروليوم آرامكو ميادين عظيم گازى با حجم بيش از 8 تريليون متر مكعب را در كنترل دارد.

از سويى آرامكو گفته كه مى خواهد براى استخراج گاز در آب هاى غير عميق در درياى سرخ عمليات حفارى انجام دهد.

اين شركت همچنين براى استخراج گاز از منابع سنگ گاز در شمال پادشاهى عربى سعودى اعلام آمادگى كرده است.

استراتژى گاز آرامكو بخشى از برنامه چشم انداز 2030 به رهبرى ولى عهد سعودى، شاهزاده محمد بن سلمان است كه سعى در تنوع منابع اقتصادى اين كشور دارد و همگام و هم راستا با تلاش هاى ديگر كشورهاى جهان براى جايگزينى تدريجى انرژى هاى فسيلى است.

پادشاهى سعودى تلاش می‌کند در برنامه طولانی مدت از انرژى گاز به عنوان سوخت نيروگاه‌هاى توليد برق اين كشور استفاده كند تا از اين طريق مقادير قابل توجه نفت مورد استفاده براى به كارانداختن نيروگاه‌هاى برق را كاهش داده و نفت حاصل از اين طرح را به حجم صادرات نفت خام خود بيافزايد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم