.
.
.

ائتلاف عربی یک پهباد حوثی را بر فرار آسمان شهر «ابها» سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی که دفاع از دولت قانونی یمن را بر عهده دارد جمعه 8 مارس خبر از سرنگونی یک پهباد شبه نظامیان حوثی در آسمان شهر ابها واقع در جنوب سعودی خبر داد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی اعلام کرد راس ساعت 12:24 روز جمعه به وقت محلی سامانه دفاع ضدهوایی پادشاهی عربی سعودی شیء ناشناخت‌های را در آسمان منطقه مسکونی شهر ابهای سعودی رهگیری کرده و بنا بر قواعد درگیری با آن مقابله کرده و آن را منهدم کرده است که در نتیجه سقوط قطعات لاشه آن بر مناطق مسکونی شهر 4 تن زخمی شدند که جراحت‌های آنها متوسط گزارش شده است و علاوه بر آن تاثیراتی بر بعضی از خودروهای شخصی وارد شد.

سرهنگ المالکی یادآور شد که با بررسی قطعات لاشه این شیء از سوی نیروهای متخصص در ائتلاف مشترک مشخص شد که شیء مورد نظر یک پهباد دشمن حوثی با ویژگی‌ها و خصوصیات ایرانی است.

سخنگوی ائتلاف عربی در بخش پایانی اظهارات خود به طور شدیداللحنی خطاب به شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران درباره هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیر نظامی، هشدار داد.

وی همچنین تاکید کرد که روش‌های تروریستی شبه‌نظامی حوثی در کاربرد حملات انتحاری با ابزار واکنش قاطعانه مواجه خواهد شد و در این راستا فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی تمامی تدابیر بازدارنده لازم را مطابق با قوانین بینالمللی انسانی و قواعد عرفی آن اتخاذ خواهد کرد.