فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر اماراتی: انزوای قطر در محیط عربی حضور بین‌المللی‌اش را حاشیه‌ای کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  انور قرقاش وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجه، روز یکشنبه 3 مارس گفت، نقش و حضور قطر در نشست‌های بین‌المللی به دلیل انزوای دوحه در محیط عربی‌اش «حاشیه‌ای» شد.

  وزیر مشاور اماراتی از طریق توییت‌هایی در حساب توییتری خود نوشت:«حضور حاشیه‌ای قطر در جلسات بین‎المللی به دلیل انزوای دوحه در محیط عربی خود از ریاض گرفته تا شرم الشیخ مصر و ابوظبی، حتی حضور حاشیه‌ای قطر تقریبا شبه «غایب» بودن دوحه است».

  وی افزود:«این عدم حضور به دلیل سیاست‌های قطر در رابطه با محیط عربی خود اتخاذ کرده است».

  قرقاش با اظهار تاسف از این وضعیت قطر گفت:«ما برای چنین وضعیتی برای قطر متاسفیم و متوجه هستیم که مقصر این بحران شهروندان قطر نیستند، بلکه سیاست متهورانه، خود بزرگ بینانه، غیر منطقی دوحه است که خط مشی سیاسی‌اش را بر اساس آسیب رساندن به همسایگان تعیین کرد. دوحه امنون تاوان این سیاست غلط را می پردازد.گزینه‌های تاسف آوری است برای رهبری بازنشسته قطر که در ظاهر بازنشسته شدند اما هنور بازنشسته نشدند. برای نسل جوان قطر هنوز فرصتی هست تا از این میراث سیاسی غلط رها شود».

  گفتنی است که این اظهارات قرقاش پس از پایان چهل و ششمین نشست شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی بیان شده است. این نشست طی دو روز گذشته به میزبانی امارات در ابوظبی برگزار شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران