فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الجزایر...ادامه تظاهرات در شهرهای مختلف علیه نامزدی مجدد بوتفلیقه

  آماده باش کامل نیروهای امنیتی و پلیس در الجزیره

  منبع: دبی-العربیه.نت

  منابع رسانه‌ای الجزایر روز یکشنبه 3 مارس 2019 از برگزاری تظاهرات دانشجویی گسترده‌ای در شهرهای وهران، عنابه، البویر و قاله خبر دادند.

  این تظاهرات به فراخوان دانشجویان الجزایر و برای اعتراض به نامزدی عبدالعزیر بوتفلیقه رئیس جمهوری الجزایر برگزار شده است.

  در شهر الجزیر پاینخت الجزایر نیر تظاهرات گسترده‌ای علیه کاندیداتوری بوتفلیقه برگزار شد.

  از سوی دیگر پلیس ضد شورش الجزایر بامداد روز یکشنبه در مقابل کاخ ریاست جمهوری و در میدان‌ها و خیابان‌های مرکزی الجزیره پایتخت این کشور به حالت آماده باش کامل در آمده بود.

  به گزارش شاهدان عینی نیروهای امنیتی در کنار پلیس در مرکز شهر مستقر شدند، در حالیکه هلیکوپترها ارتش نیز بر فراز پایتخت الجزایر به پرواز در آمدند.

  در همین حال ساختمان شورای قانون اساسی الجزایر در آخرین روز برای ثبت درخواست نامزدی کاندیداتورهای انتخابات ریاست جمهوری، شاهد استقرار شمار زیادی از نیروهای امنیتی بود.

  منابع الجزایری به العربیه، گفته‌اند که قرار است امروز یکشنبه بوتفلیقه عبدالغنی زعلان را برای ثبت پرونده کاندیداتوری‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری مامور کند.


  قرار است عبدالغنی زعلان ساعاتی بعد در یک کنفرانس خبری مردم را از آخرین تصمیمات دولت الجزایر در رابطه با نامزدی بوتفلیقه آگاه کند.

  انصراف یک کاندیداتور اسلامگرا

  به گزارش روزنامه «البلاد»، عبدالرزاق مقری، رئیس جنبش اسلامی برای صلح (حمس)، از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری کنار رفته است.

  مقری قرار بود از سوی جنبش اسلامی برای صلح، در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر شرکت کند اما اکنون به طور ناگهانی تصمیم خود را عوض کرده و اعلام کرد که از رقابت‌های انتخاباتی عقب نشینی کرده است.

  انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار است 18 آوریل آینده برگزار شود. این کشور از زمان اعلام نامزدی بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری صحنه اعتراضات گسترده‌ای بوده است. برخی از احزاب و گروه‌های سیاسی در الجزایر بر مخالفت خود با نامزدی بوتفلیقه به دلیل بیماری وی تاکید کرده‌اند.

  بوتفلیقه 81 ساله که تاکنون چهار دوره متوالی ریاست جمهوری الجزایر را بر عهده داشته است در آوریل سال 2013 میلادی دچار سکته مغزی شده و برای درمان به پاریس سفر کرد. وی بعد از بازگشت از فرانسه، در رسانه‌ها بر روی صندلی چرخدار رؤیت شده است.

  بوتفلیقه از آن زمان تاکنون، بارها کشور را برای معاینات دوره‌ای به‌مقصد سوئیس و فرانسه ترک کرده است و به تازگی هم برای درمان به اروپا اعزام شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران