.
.
.

بوتفليقه پس از سفر به ژنو برای معالجه به الجزایر بازگشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع العربیه در الجزایر بعد از ظهر شنبه 2 مارس 2019 ، اعلام کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزایر پس از سفر کوتاه برای معالجه در ژنو، به پایتخت الجزایر بازگشت.

پیشتر خبرگزاری رسمی الجزایر، گزارش داد که عبدالغنی زعلان به عنوان رئیس کمپین انتخابات عبدالعزیز بوتفلیقه به جای عبدالمالک سلال، تعیین شد.

این تغییر در آستانه آخرین مهلت برای ثبت پرونده‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری، برنامه ریزی شده که در تاریخ 18 آوریل قرار است برگزار شود.

این در حالی است که اعتراضات مردمی علیه نامزدی مجدد بوتفلیقه برای پنجمین دور ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد.

جایگزین کردن عبدالغنی زعلان به جای عبدالمالک سلال پس از آن صورت گرفت که یک نوار صوتی از سلال منتشر شد که او تهدید به بکارگیری اسلحه علیه تظاهرکنندگان کرده بود.

منابع الجزایری به العربیه گفتند که قرار است عبدالعزیر بوتفلیقه در ساعات آینده تصمیمات دولتی مهمی را اعلام کند.

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار است 18 آوریل آینده برگزار شود. این کشور از زمان اعلام نامزدی بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری صحنه اعتراضات گسترده‌ای بوده است. برخی از احزاب و گروه‌های سیاسی در الجزایر بر مخالفت خود با نامزدی بوتفلیقه به دلیل بیماری وی تاکید کرده‌اند.

بوتفلیقه 81 ساله که تاکنون چهار دوره متوالی ریاست جمهوری الجزایر را بر عهده داشته است در آوریل سال 2013 میلادی دچار سکته مغزی شده و برای درمان به پاریس سفر کرد. وی بعد از بازگشت از فرانسه، در رسانه‌ها بر روی صندلی چرخدار رؤیت شده است. بوتفلیقه از آن زمان تاکنون، بارها کشور را برای معاینات دوره‌ای به‌مقصد سوئیس و فرانسه ترک کرده است و به تازگی هم برای درمان به اروپا اعزام شده است.