.
.
.

سوریه دموکراتیک: با باقيماندگان داعش نبردی شدید خواهیم داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مصطفی بالی، رئیس دفتر رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک، روز جمعه 1 مارس در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفته است انتظار دارد که نیروهایش نبردی شدید با عناصر باقی مانده از داعش در منطقه الباغوز در شرق سوریه خواهند داشت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد نیروهای سوریه دموکراتیک تمام سرزمین‌هایی را که در کنترل داعش بود، آزاد کردند.این در حالی است که هنوز مناطقی کوچکی در منطقه الباغوز واقع در شرق سوریه در اختیار داعش است.

مصطفی بالی گفت:«باقیماندگان داعش تصمیم دارند تا آخرین نفس بجنگند، لذا انتظار داریم که نبرد شدیدی با آنها خواهیم داشت».

سخنگوی رسانه‌ای سوریه دمکراتیک، وارد هیچ روستایی یا منطقه نمی‌شود مگر اینکه اهالی آن منطقه را پیشتر تخلیه کرده باشد.

مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای دموکراتیک سوریه، گفته است که احتمالا نیروهایش پس از یک هفته خبر «پیروزی کامل» بر داعش را اعلام خواهند کرد.

او همچنین گفته است تمام منطقه الباغوز در محاصر کامل نیروهای سوریه دمکراتیک است مسئله وجود داعش در این منطقه تقريبا پایان یافته توصیف کرد.

روز پنجشنبه نیروهای سوریه دمکراتیک ویدیویی را منتشر کردند که در آن نشان می‌دهد نیروهای سوریه دمکراتیک تعدادی 24 تن از نیروهایشان که قبلا به دست داعش اسیر شده بودند، را آزاد کردند.

در این ویدیو مظلوم کوبانی می‌گوید یک هفته برای پایان دادن به باقیماندگان داعش کافی است. ما پس از یک هفته «پیروزی کامل» بر داعش را اعلام خواهیم کرد.

نیروهای سوریه دمکراتیک که ائتلافی متشکل از جناح های مسلح کرد و عرب سورى هستند و از آغاز ظهور داعش در سوريه در کنار ائتلاف بین المللی ضد تروريسم به رهبری واشنگتن تاكنون علیه داعش می‌جنگند.

اين نيروها از 10 سپتامبر با هدف آزادسازی آخرین مناطق تحت کنترل داعش در شرق دیرالزور هجوم گسترده‌ای را آغاز کردند.