.
.
.

سربازان امریکایی تا پنج سال آینده از افغانستان خارج می شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه آمریکایی نیویارک تایمز به تازگی گزارش داد که وزارت دفاع (پنتاگون) امریکا یک طرح تازه ساخته که براساس آن، تمام سربازان امریکایی در جریان سه تا پنج سال آینده از افغانستان خارج می شوند.

این روزنامه نوشت، نمایندگان امریکا این طرح تازه مبنی به خروج سربازان امریکایی را در مذاکرات صلح قطر با نمایندگان طالبان شریک ساخته اند.

در این طرح ذکر شده است که امریکا سربازان اش را در افغانستان تا چند ماه دیگر به نصف کاهش می دهد و سایر نیروهای خارجی نیز هم زمان با خروج سربازان امریکایی، افغانستان را ترک می کنند.

براساس گزارش‌ها، در حال حاضر امریکا 14 هزار سرباز در افغانستان دارد که در بخش های مبارزه با «هراس افگنان» و آموزش نیروهای امنیتی افغان فعالیت دارند.

از سوی دیگر، نمایندگان طالبان در مذاکرات صلح با امریکا، خروج نیروهای خارجی را از افغانستان یکی از مهم ترین پیش شرط هایش اعلام کرده اند.

طالبان گفته اند، در نشست های سه روزه هفته جاری در دوحه قطر با امریکا در مورد چگونگی خروج نیروهای خارجی از افغانستان بحث شد، اما نمایندگان امریکا کدام طرح مبنی به خروج سربازان امریکایی تا پنج سال آینده را در این نشست بیان نکردند.قابل ذکر است که دور پنجم مذاکرات صلح طالبان و امریکا روز دوشنبه 25 فوریه امسال در شهر دوحه قطر برگزار شد و پس از دو روز وقفه، قرار است این مذاکرات فردا شنبه دوباره از سر گرفته شود.