.
.
.

آمریکا برای دستگیری حمزه بن لادن یک میلیون دلار جایزه تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات آمریکایی روز پنجشنبه 28 فوریه اعلام کردند، برای دستگیری حمزه اسامه بن لادن فرزند رهبر سابق القاعده که در پاکستان کشته شد، مبلغ یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

ایالات متحده گفته است برای کسی که اطلاعاتی در باره حمزه اسامه بن لادن بدهد تا منجر به دستگیری وی شود، مبلغ یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس، واشینگتن بیم آن دارد که حمزه بن لادن پسر اسامه، که اکنون از سوی پیروانش به «ولی‌‌عهد جهاد» ملقب شده است رهبری سازمان القاعده را به دست گیرد.

مخفیگاه حمزه بن لادن همچنان نامعلوم است و گمان میرود وی در افغانستان، پاکستان یا تحت حبس خانگی در ایران باشد.

بنا بر گزارش شبکه خبری CBS یک افسر سابق دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) در ماه مه سال 2017 پیشبینی کرده بود که حمزه بن لادن رهبری سازمان القاعده را بر عهده گیرد، وی علت آن را آمادگی این جوان جهت انتقام‌گیری برای پدرش عنوان کرده بود.

علی سوفان، مسئول سابق پرونده القاعده در دفتر پلیس فدرال آمریکا در گفتگویی تلویزیونی با این شبکه آمریکایی گفته بود:« جایگاه حمزه بن لادن ( در آن زمان 28 ساله بود) نزد عناصر سازمان القاعده او را به سببی برای پایان دادن به چنددستگی که از آن رنج میبرند، تبدیل خواهد کرد».

وی افزود:« حمزه بن لادن نزد اعضای سازمان القاعده از ارزش والایی برخوردار است و این موجب شده تا ایالات متحده آمریکا او را از دوران کودکیاش نیز همانند پدرش به عنوان عنصر تروریستی جهانی قلمداد کند».

مسئول سابق در دفتر تحقیقات فدرال آمریکا در ادامه اظهار داشت:« اعضای القاعده حمزه را از دوران کودکیاش در عملیاتهای تبلیغاتی سازمان القاعده به کاربردهاند و این جایگاه وی نزد آنها را نشان میدهد».

سوفان احتمال رهبری القاعده توسط حمزه بن لادن را به دلیل تبعیت وی از تعالیم و مرجع‌های دینی پدرش و علاوه بر آن تاثیرپذیری وی و تقلید او از شخصیت پدرش حتی در عبارت‌های به کار رفته در نوارهای صوتی ضبط شده، پیشبینی کرد.

حمزه بن لادن از زمان کشته شدن پدرش تاکنون حداقل 6 پیام صوتی را ضبط کرده است. وی در یکی از پیام‌های صوتی دعوت به انتقام‌گیری از غرب به خصوص آمریکایی‌ها کرده بود و به انجام حملات تروریستی علیه لندن، پاریس و مسکو تحریک کرده بود.