.
.
.

«کشف گور دستجمعی ده‌ها ایزدی سربریده در الباغوز»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عدنان عفرین از فرماندهان نیروهای سوریه دمکراتیک اعلام کرد یک گور دستجمعی حاوی ده‌ها جنازه‌ که گمان می‌رود متعلق به ایزدی‌ها باشد، در منطقه الباغوز در شرق سوریه؛ منطقه‌ای که به تازگی از تصرف داعش آزاد شده و آخرین منطقه تحت تصرف این گروه در سوریه به شمار می‌آید.

عفرین در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت گور در منطقه‌ای در نزدیکی مرزهای عراق قرار دارد که با تازگی از تصرف داعش خارج شده است.

او ادامه داد که سر جنازه‌ها از تن جدا شده است.

ویرانه‌های «خلافت»

آخرین گروه باقی مانده در مناطق تحت تصرف داعش چهارشنبه از مزارع واقع میان الباغوز و کرانه شرقی رود فرات به سوی مناطق تحت کنترل نیروهای سوریه دمکراتیک در بخش شرقی حومه استان دیرالزور خارج شدند.

بنا بر اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه، بیش از 700 نم که بسیاری از آن‌ها از ترکستان یا کشورهای آسیایی هستند، از این مناطق خارج شدند. حدود 40 تن از این افراد از نیروهای داعش هستند. آن‌ها سوار بر 15 اتوبوس بودند و انتظار می‌رود اتوبوس‌های بیشتری از منطقه خارج شود.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزود که نیروهای داعش سوار بر خودروهایی به پایگاه نیروهای ائتلاف بین‌الملل در استان دیرالزور منتقل شدند. بدین ترتیب شمار کسانی که از اول دسامبر 2018 از منطقه خارج شدند، به 51750 تن می‌رسند. این افراد از تابعیت‌های مختلف هستند.