فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی حمله به پاسگاهی در سینای مصر را محکوم کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  یک مقام مسئول در وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه شنبه 16 فوریه حمله به پاسگاهی در شمال سینا که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای امنیتی مصر شده است را محکوم کرد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» این مقام مسئول سعودی ضمن تاکید ایستادگی پادشاهی عربی سعودی در کنار کشور برادر، جمهوری عربی مصر در مبارزه با تروریسم، و تسلیت گفتن به خانواده‌های قربانیان، دولت و ملت جمهوری عربی مصر، با آنها ابراز همدردی کرده و برای مجروحان حادثه آروزی بهبودی سریع کرد.

  بنا به اظهارات سرهنگ ستاد ثامر الرفاعی، سخنگوی نظامی مصر، در درگیری‌های میان نیروهای امنیتی این کشور با عناصر تروریستی در شمال سینا 7 تن از تروریست‌ها کشته شده‌اند.

  گروه دولت اسلامی در عراق و سوریه موسوم به داعش (شاخه سینا) مسئولیت این حمله تروریستی به پست ایست بازرسی که در پاسگاهی واقع در شمال سینای مصر به وقوع پیوسته است را بر عهده گرفت.

  سخنگوی نظامی مصر در صفحه خود بر شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد: «عناصر تروریستی امروز پاسگاهی امنیتی در شمال سینا را مورد هجوم خود قرار دادند که با واکنش نیروهای امنیتی مستقر در این پاسگاه مواجه شده و با آنها درگیر شدند. در این درگیری‌ها 7 تن از عناصر تکفیری از پای در آمدند و از سوی دیگر یک افسر امنیتی شهید شده و 14 تن از نیروهای امنیتی با رتبه‌های دیگر مجروح شدند و در این میان عملیات پاکسازی منطقه و پیگرد عناصر تروریستی تا نابودی کامل آنها همچنان در محل حادث ادامه دارد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران